1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. %10.11 Zam Geldi

%10.11 Zam Geldi

Devletin Zam Hesabı Resmen %10.11 Peki Bu Nedir ? Memurlar ne Yapacak ?

A+A-

Devletin Zam Hesabı Resmen %10.11 Peki Bu Nedir ? 15 Kasım 2014 Tarihinde Yayınlanan Resmi Gazete ye göre;  yeniden değerleme oranı 2014 yılı için % 10,11 (on virgül on bir) olarak tespit edilmiştir. denilmektedir.

Yani Memur Zamları hesaplanırken %5,3 tahmin edilerek memura verilen 123 Türk Lirasının ardından ülkemizde değişik nedenlerde enflasyon oranlarının artmasını göz ardı eden yetkililer devletin iş ve işlemlerinden aldığı ücretlerde ilk tahmin ettiği %5,3 enflasyonunu değil, %10,11 olarak belirlediği yeniden değerleme oranı memurun resmen %5 reel kayıpta olduğu tescillendi işte resmi gazetenin ilgili tebliği;

Maliye Bakanlığından: VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 441)

Bilindiği üzere, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 inci maddesinin (B) fıkrasında “Yeniden değerleme oranı, yeniden değerleme yapılacak yılın Ekim ayında (Ekim ayı dâhil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranıdır. Bu oran Maliye Bakanlığınca Resmi Gazete ile ilan edilir.” hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm uyarınca yeniden değerleme oranı 2014 yılı için % 10,11 (on virgül on bir) olarak tespit edilmiştir.

Bu oran, aynı zamanda 2014 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacaktır.

Öte yandan, bu konuda daha önce yayımlanmış olan tebliğler de yürürlükte bulunmaktadır.

Tebliğ olunur.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler