1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 2014 YLSY Evrak Teslimleri Bugün Başladı

2014 YLSY Evrak Teslimleri Bugün Başladı

Milli Eğitim bakanlığı MEB tarafından yapılan duyuru ile 2014 YLSY Evrak Teslimlerinin bugün başladığı duyuruldu.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından  yapılan duyuru ile Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin belge teslim işlemlerinin bugün başladığı duyuruldu.

MEB yayımladığı duyuru da; Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin evrak teslimlerinin bugün Yani 14 Ocak 2015 Salı günü başladığını duyurudu. Evrak teslim süresi 26 Ocak 2015 tarihinde son bulacak. Gönderilecek olan evrakların 26 Ocak 2015 tarihine kadar MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA" adresine ulaştırılması gerekiyor. Gönderi ya elden teslim edilecek ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla gönderilecek. Başvuruların belirtilen tarihte MEB’e ulaşmaması durumunda kazanılan haklar geçersiz sayılacak.

MEB Duyuruda Dil Kursları  ile ilgili yapılacak duyuruların gerekli belgelerin tesliminden sonra yapılacağını ve kişilerin bilgilendirileceği belirtildi.

Resmi Burslu Öğrenci Sistemi REBUS kişisel sayfalardan temin edilecek yüklenme ve kefalet senedi 2014 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu - Tercih Tablosundaki Adına Öğrenim Görülecek Kurumlar, Yurt Dışında Öğrenim Görülecek Alanlar ve Öğrenim Görülebilecek Ülkeler sütunları ile EK 2’de belirtilen kefalet miktarları dikkate alınarak düzenlenecektir. Yerleşmeye hak kazanılan kurum, alan ve öğrenim görülebilecek ülkelere uygun olarak düzenlenmeyen senetler kesinlikle işleme alınmayacaktır. Ülkelere göre ödenen aylık burs miktarları bilgi amaçlı olarak EK 5’te belirtildi.

YAPILAN DUYURU 

DİKKAT!

Ülke/Bölge Çalışmaları lisansüstü öğrenim grubundan EK 3’te belirtilen kurum kontenjanlarına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler farklı ülkelere gönderilecektir (Bkz. 2014 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu - Tercih Tablosu).

 

1)   EK 3’teki Ülke/Bölge Çalışmaları kontenjanlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin ülke seçimleri, kendi tercihlerine göre belirlenecektir; ancak bir ülkenin parantez içerisinde belirtilenden daha fazla sayıda tercih edilmesi durumunda YLSY puanı daha yüksek olan öğrenciye öncelik tanınacaktır.

2)   EK 3’teki Ülke/Bölge Çalışmaları kontenjanlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, EK 4’teki formu doldurarak 16 Ocak 2015tarihi saat 23.59’a kadar fkaratas@meb.gov.tre-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

3)   EK 3’teki Ülke/Bölge Çalışmaları kontenjanlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin öğrenim görecekleri ülkeler, Genel Müdürlüğümüzce yapılacak değerlendirmeden sonra http://yyegm.meb.gov.tr/ internet adresinden ilan edilecek ve öğrencilerin e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacaktır. Öğrenciler bu ülkeyi dikkate alarak senetlerini düzenleyeceklerdir. Genel Müdürlüğümüzce bildirilen ülkeye göre düzenlenmeyen senetler işleme alınmayacaktır.

Bakanlığımız ilgili ülke temsilcileriyle görüşerek dil eğitimi ve üniversite kabulleri konularında, Ülke/Bölge Çalışmaları kontenjanlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere yardımcı olacaktır. Bu öğrencilerin öğrenim görecekleri ülke ve yapacakları çalışmalar konusundaki sorularını fkaratas@meb.gov.tr e-posta adresine ulaştırmaları durumunda gerekli değerlendirme yapılıp kendilerine bilgi verilecektir.

EK 1- Yerleşmeye Hak Kazananlardan İstenecek Belgeler ve Açıklamaları     (TIKLAYINIZ)

EK 2- Kefillerin Durumu ve Ülkelere Göre Kefalet Miktarları   (TIKLAYINIZ)

EK 3- Ülke/Bölge Çalışmaları Grubunda Genel Müdürlüğümüzce Yapılacak Değerlendirme Sonrasında Senet Düzenlenecek Kurum Kontenjanları   (TIKLAYINIZ)

EK 4- Ülke/Bölge Çalışmaları Grubunda Öğrenim Görülecek Ülke Tercihi Öncelik Formu   (TIKLAYINIZ) 

EK 5- Ülkelere Göre Ödenen Aylık Burs Miktarları (Bilgi amaçlı)       (TIKLAYINIZ)

2014 - YLSY Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencilerin Sözlü Sınav Sonuçları

2014 YLSY İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

ÖSYM 2014 YLSY Tercih Kılavuzu İşlemleri Başladı

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler