1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2015 TEOG Başarı Sıralaması Sonuçları ( İl ve Ders Bazında )

2015 TEOG Başarı Sıralaması Sonuçları ( İl ve Ders Bazında )

2015 TEOG Ders Bazında ve İl Bazında Sıralamalar Açıklandı 2015 TEOG En Başaralı İller 2015 TEOG En Başarılı Ders

A+A-

SBS Sınavı yerine getirilen Ortaöğretime geçiş sınavı (TEOG) Geçen yıl bir kısım öğrencilerin evlerinden çok uzaktaki okullar çıkması ve bazı okul kontejanlarının boş kalmasından dolayı gelen tepkiler üzerine Bakanlık 2014-Ocak ayında harekete geçerek TEOG sınavında bir takım değişikliklere gitmişti.
Bu değişikliğin başında tercihlerin iki liste(A ve B listeleri)şeklinde değil de tek liste 25 okul tercihi olarak düzeltmiş ve de okullardaki boş kalan kontejanların önüne geçmek için özel okullara ve açık liselere kayıt yaptırma işlemlerini öne çekmiştir. Böylelikle tercih yapacak öğrenciler en güncel boş kadroları görebilecek ve buna göre tercihlerini yapabileceklerdir.
Sürekli değişen sınav yönetmelikleri yüzünden öğrencilerimiz girmiş oldukları sınavlara konsantre olamamakta ve umutsuzluğa kapılmaktadırlar, Öğrencilerimiz içinde bu yıl zorlu geçen TEOG sınavı 10 Ocak 2015 tarihinde açıklanmıştır ve  TEOG sınavı sonuçlarına göre Derslere verilen doğru cevap sıralaması şöyle olmuştur ; %15.8 puanla en çok doğru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olurken bu dersi Türkçe , Fen ve Teknoloji, Atatürkçülük ve İnkilap Tarihi , Yabancı dil ve en az doğru cevap verilen ders Matematik olmuştur.
Açıklanan puanlara göre ilk üç sıraya yerleşen en başarılı illerimiz sırasıyla Tunceli,Kırşehir, Karabük olurken başarı puanı sıralamasında geri de kalan illerimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerimizden oluştu.
Yabancı Dil Başarı puanına Göre en Başarılı ilimiz Bartın olurken Matematikte Kırşehir, Atatürk ve İnkilap Tarihinde Tunceli olmuştur. 

TEOG SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler