1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2015’te Memur Atama İzni Sayısı 77 Bin' e Çıkarılıyor

2015’te Memur Atama İzni Sayısı 77 Bin' e Çıkarılıyor

TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu'nda Görüşülen 'Torba Teklif'in, 3 Maddesi Kabul Edildi. Bu Sayede 2015 memur Atama Sayısı

A+A-

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 'torba teklif'in, 3 maddesi kabul edildi.  Tasarıya göre 2015 yılında 40 Bin olan atama 77 Bin’e çıkartılıyor.

KPSS adayları her alanda yaptıkları eylemlerle seslerini duyurmaya çağırıyorlardı ve bu çağrının karşılığı da geliyor.

KPSS'ye 4 milyon aday girmesine rağmen  Şubat’taki 15Bin atama ile birlikte sayı atama yapılabilecek sayı sadece 21 bin kalmıştı.

Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 bini ile bakanlığa ait diğer hizmet sınıfları kadrolarından 2 bin 320'sine, Genel Kadro ve Usulü Hakkında KHK  ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 31 Aralık 2015 tarihine kadar atama yapılacağı ile ilgili kanun teklifi de bulunmakta.

Peki yeterli mi bu sayı HAYIR! 4 Milyon adayın beklediği atama sayısının sadece 77bin olarak açıklanması çok azdır yine. Zaten 15Bin’i Şubat öğretmen atamasında kullanılmıştı. 35 Bin yine öğretmenlerin atamasına gidiyor. Geriye kalan 35 Bin atama ise öğretmenlik harici atamalar olacak ve bu sayı son derece adaletsizdir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler