1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 2017 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı
2017 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı

2017 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu YURTKUR 2017 - 2018 eğitim öğretim dönemi KYK sonuçları açıklandı. KYK yurt sonuçları ve gerekli tüm detaylar haberimizde.

A+A-

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu YURTKUR 2017-2018 döneminde yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt KYK başvuru sonuçlarını açıkladı. Sonuçların ayrıca kısa mesaj olarak da öğrencilere iletileceği bildirildi. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıdan sonuçları öğrenebilir ve yapmanız gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

KYK yurt sonuçları e-Devlette!

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Öğrencilerin 9 Eylül 23.59 a kadar e-devlet şifresiyle e-devlet internet adresinden kayıtlarını yaptırmaları yeterli olacak. Dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek de şahsen kaydolabilecek.

KYK yedek yerleştirmeler 11, 14 ve 18 Eylül 2017 tarihlerinde!

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 11 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edileceği de açıokandı.

KYK için ilk kayıt ücretleri Ziraat Bankasına yapılacak!

Yurt hakkı kazanan öğrencilerin kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya YURTKUR internet adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekmektedir. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer almaktadır.. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkacaktır.

İlk kayıt ücreti öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık göstermektedir. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibariyle sadece aylık yurt ücreti ödenecektir. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınmakta olup yurttan kayıt sildirildiğinde iade ediliyor. KYK yurtlarının aylık ücretleri, 168 TL ile 285 TL arasında değişmektedir. KKTC yurtlarında bu rakam 300 TL olarak uygulanacak.

Yurt kayıtları da e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

2017-2018 dönemi KYK yurtlarına ilk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile e-devlet internet sitesi üzerinden YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacaklardır.. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmamaktadır.

KYK yurtlarında barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

Öğrencilerin kaydoldukları üniversitenin akademik takvim başlangıcına göre yurtta barınmaya başlaması gerekiyor. Akademik takvim başlangıcına göre barınmaya başlamayan öğrencilerin yurt müdürlükleri ile iletişime geçerek durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

 

Öncelikli öğrencilerin yapması gerekenler nelerdir?

Başvuru esnasında özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurtta barınmaya başladığı tarihte ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacaktır.

İl ve yurt müdürlüklerine ait adres ve telefon numaraları yurtkur.gsb.gov.tr adresinden öğrenilebileceklerdir.

Kredi/Burs Başvuruları Daha Sonra Alınacağı belirtildi. Kredi burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak. KYK yurt sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.