1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2017 ÖSYS Kılavuzuna göre bayan adaylar hangi askeri okullara başvurabilecek
2017 ÖSYS Kılavuzuna göre bayan adaylar hangi askeri okullara başvurabilecek

2017 ÖSYS Kılavuzuna göre bayan adaylar hangi askeri okullara başvurabilecek

2017 Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kılavuzuna göre bayan adayların sadece bir askeri okula başvuracağı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara, Deniz, Hava harp ve Astsubay MYO alım şartları ve bayanların başvurabileceği okullar.

A+A-

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki askeri okullar Milli Savunma Bakanlığına bağlanmış ve Milli Savunma Üniversitesi olarak öğretim faaliyetlerini sürdürecekler. Bu kapsamda 2017 yılı ÖSYS kılavuzunda da bu okullara giriş şartları ayrıntılı olarak açıklandı.

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Hava Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları bulunuyor. Şartları değişen okulların öğrenci alımları ile ilgili tüm detayları aşağıdaki bağlantılarımızda bulabilirsiniz.

Askeri okullara alım şartlarında dikkat çarpıcı ayrıntı ise BAYAN adayların başvuru yapabileceği sadece tek okul bulunması. Bayan adaylar Kara Harp Okullarına sadece başvurabilecekler. Ayrıca Kara, Deniz ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokullarına da sadece erkek adaylar başvuru yapabileceği 2017 ÖSYS kılavuzunda belirtildi.

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına Girmek İsteyen adaylar için genel başvuru koşulları ve Kara, Deniz, Hava Ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokullarına (MYO) girmek isteyen adaylar için genel başvuru koşullarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bayan ve erkek adaylarla ilgili olarak başvura yapılabilecek okullar şartlarda şu şekilde geçmektedir: Kara harp okullarına bayan ve erkek adaylar başvurabilecektir.  Deniz Harp Okuluna sadece erkek adaylar alınacaktır.  Hava Harp Okuluna sadece erkek adaylar alınacaktır.

Kara Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Deniz Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Bando Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. 2017 ÖSYS kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları için TIKLAYINIZ. Kara Harp Okulu için TIKLAYINIZ. Deniz Harp Okulu için TIKLAYINIZ. Hava Harp Okulu için TIKLAYINIZ.

Astsubay MYO genel başvuru koşulları için TIKLAYINIZ. Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu için TIKLAYINIZ. Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu için TIKLAYINIZ. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu için TIKLAYINIZ. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler