1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2017 ÖSYS’ye başvuru işlemi nasıl tamamlanacak
2017 ÖSYS’ye başvuru işlemi nasıl tamamlanacak

2017 ÖSYS’ye başvuru işlemi nasıl tamamlanacak

2017 Üniversiteye giriş maratonu 4 Ocak’ta başlamasının ardından adaylar başvurularını yapıyor. Başvurularla ilgili detaylar nelerdir? Başvuru merkezinde yapılacak başvurular, internet ile bireysel başvurular ve yurt dışından başvuruların detayları.

A+A-

2017-2018 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilmesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılmakta ve bu kapsamda başvurular 4 Ocak'ta alınmaya başladı. Başvurular 18 Ocak'ta, ödemeler ise 19 Ocak'ta sonra erecek.

Başvuru merkezinde yapılacak başvurular: Başvuru Merkezleri, aday başvurularım sadece resmî çalışma saatleri içinde alacaklardır. Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur.

İnternet ile bireysel başvurular: 2017-ÖSYS’ye bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, ÖSYM’nin internet sayfasında “2017ÖSYS Bireysel Başvuru” alanındaki açıklamalar doğrultusunda işlemlerini yaparak başvurularını süresi içinde tamamlayacak ve sınav ücretini yatıracaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 18 Ocak 2017 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.

Yurt dışından başvurular: İnternet aracılığıyla bireysel başvuru hakkı olmayan adaylardan, başvuruların yapılacağı tarihler arasında eğitim, tedavi vb. nedenlerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC hariç) başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayanlar, başvurularını aşağıdaki şekilde yapacaklardır. Posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.

ÖSYM UYARI: Başvuru işleminin yapılması için başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve sınav ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir. Başvuru ile ilgili bu üç işlemin detayları için TIKLAYINIZ. Kılavuz ve detaylı başvuru bilgileri için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler