1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 692 Sayılı KHK İle Belediyelerden 1486 Memur İhraç Edildi
692 Sayılı KHK İle Belediyelerden 1486 Memur İhraç Edildi

692 Sayılı KHK İle Belediyelerden 1486 Memur İhraç Edildi

14 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de 692 sayılı KHK yayınlandı. Yeni KHK Kanun Hükmünde Kararname ile birçok ihraç edildi. 692 sayılı KHK ile İçişleri Bakanlığında ihraç edilen belediye personelinin isim listesi için tıklayınız.

A+A-

14 Temmuz 2017 tarihli mükerrer Resmi Gazete'de yeni bir Kanun Hükmünde Kararname daha yayınlandı. 5 Haziran 2017 tarihli Bakanlar Kurulu kararı kapsamında 692 sayılı KHK yayınlandı. 692 sayılı KHK ile 7 binden fazla memur kamu görevinden ihraç edildi. Yayınlanan ihraç listelerinde İçişleri Bakanlığı mahalli idarelerden belediye personellerinden de 1486 ihraç yer alıyor.

14 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan ve yürürlüğe giren 692 sayılı KHK ile en çok ihraç Emniyet Genel Müdürlüğünden sonra İçişleri Bakanlığından oldu. Belediyelerde sözleşmeli personel, mühendis, işçi, tekniker, teknisyen, memur, şoför, temizlik işçisi gibi unvanlardan pek 1486 kamu personeli görevinden ihraç edildi. İhraçların İstanbul, Ankara ile doğu ve güneydoğu illerinin belediyelerinde yoğunlaştığı görülüyor.

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen memurların bir daha kamu görevine alınması mümkün olmayacak. Ancak ihraç edilenler, herhangi bir tebligata ihtiyaç duymadan OHAL itiraz komisyonuna başvuru yapabilecek. Bunun devamında idare mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, AİHM gibi hukuk yollarına başvurulabilecek. İhraç edilen belediye personelinin isim listesi için TIKLAYINIZ. İhraç edilen tüm memurların isim listesi için TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler