1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ HABERLERİ

  3. 9.Uluslararası Robot Yarışması Çanakkale'de Yapılacak

9.Uluslararası Robot Yarışması Çanakkale'de Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 9.Uluslararası Robot Yarışmasının Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yıl dönümü Kapsamında Çanakkale’de Yapılması İçin Yazı Gönderdi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen 12 Ocak 2015 tarihli yazıda 9.Uluslararası Robot Yarışmasının Çanakkale’de yapılacağı belirtildi.

Türkiye’de en büyük eksikliklerden biri belki de devlet tarafından gençliğin bilime ve üretime destek ve teşvikinin olmamasıydı. İşte bu destek ve teşviklerden biri Uluslararası Robot Yarışması olsa gerek.

Uluslararası Robot Yarışması meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, orta ve yükseköğretim seviyesindeki meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin, bilgi ve becerilerim kullanan, girişimci, bilimsel düşünen, rekabet edebilme bilincine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi, bilgi ve deneyim paylaşımı yapmaları için ortam hazırlanması, toplumda meslekî ve teknik eğitim konusunda farkındalık oluşturulması, endüstriyel otomasyon teknolojileri alanında ve robot teknolojileri konusunda çalışmaların tanıtımının yapılması ve sergilenmesi hedefleriyle her yıl lise ve üniversite öğrencilerinin katılımlarıyla düzenleniyor.

MEB tarafından valiliklere gönderilen yazıda; 9. Uluslararası Robot Yarışmasının Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yıldönümü Anma Törenleri Etkinlikleri nedeniyle Çanakkale'de yapılması planlandığı belirtildi. Yarışmanın 13-14 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hasan-Mevsuf Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler