1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet İçin Merkezi Atama

Adalet İçin Merkezi Atama

5045 Kişinin Yerleştiği KPSS İle Merkezi Atamada Çok Yetersiz Kaldığı ve Yeni Açıklanacak Olan 2015 Kpss Yerleştirme Takvimi Öncesinde Devletten İş Arayanların Talepleri...

A+A-

5045 Kişinin Yerleştiği KPSS İle Merkezi Atamada Çok Yetersiz Kaldığı ve  Yeni Açıklanacak Olan 2015 Kpss Yerleştirme Takvimi Öncesinde Devletten İş Arayanların Talepleri.

Merkezi atama dışına çıkan kurumlar artık düz memurları dahi sözlü sınav uygulamalarından geçtikten sonra atamaya başlamıştır. Bu uygulamalar gün geçtikçe yaygınlaşarak devam etmesini kaygı ile takip ediyoruz.

Mülakat ile yapılan atamalarda torpil iddiaları sürekli atananların vicdanında yara açmaktadır. Kimi zaman bir otobüs parası olmadığı için uzak yollardan yürüyerek evine dönen kişiler, sırf iş bulma ümidi ile farklı kurumların farklı sınavlarına girmekte ve yüksek ücretler ödemekteler.

2014 Kpss Lisans ve 2014 Kpss Önlisans ve Lise sınavlarına yaklaşık 3 milyon kişinin girdiği düşünülürse en son merkezi atama da yerleşen 5045 kadronun ne kadar az olduğunu tarif etmeye lüzum görülmemektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili ne kadar da spekülasyon yapılırsa yapılsın bütün adayların ortak talebi "Adalet İçin Merkezi Atama". www.mymemur.com ailesi olarak talebimiz: sözlü sınavla insanların ötekileştirildiği bir düzenin hakimiyetinin bitirilmesidir. Bütün atamaların Merkezi Atama yolu ile yapılması şüphesiz tek temennidir.

Ayrıca en son atama da verilen 5067 (14 ü boş kaldı) kadronun çok daha üzerinde ve boş kalacak kadroların hesaplanarak ihtiyacın olduğu ve insanların atama beklediği önemli bölümleride dikkate alarak kadroların dağıtılması çok mühimdir.

2014/2 Kpss Yerleştirme En Düşük En Yüksek Puanlar Boş Kadrolar İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler