1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekiminin Nöbet İsyanı

Aile Hekiminin Nöbet İsyanı

Sağlık Bakanlığı tarafından aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına Hastanelerde ve TSM'lerde getirilen nöbet zorunluluğuna bir aile hekiminin isyanı.....

A+A-

Günlerdir Aile Hekimlerine tutturulmak istenen Cumartesi günü nöbetleri ve Akşam 20 ye kadar esnetilmek istenen mesailer için Sevgili Arkadaşlarımdan biraz empati yapmalarını istiyorum.
Önce çalışma sistemimizi kısaca özetleyim.


Bakanlığımız bize haftada 5 gün yani 40 saat için yaptığımız tüm harcamalarımız için bir ödenek veriyor.Biz bununla Yakıt,Elektrik,Su,İnternet,ASM'nin Kirası,Tıbbı Malzemeler,Temizlik malzemelerine harcadığımız gibi birde yanımızda çalışan Hizmetli,Hemşire,Tıbbı Sekreter gibi çalışanlarımızın maaşlarını ve sigortalarını da ödüyoruz.


Hafta içinde fazladan açılan günlük 4 saat ve Hafta sonu için 8 saat toplam haftada 28 saat için herhangi bir ödeme almayacağımız gibi birde aile hekimliğine kayıtlı olmayan herkese hizmet vermemiz istenmektedir.Haftada 28 saat ayda 112 saat personelimize ekstra bordro yapmak bile ne kadar maliyetlidir tahmin edin lütfen.


Hangi devlet yada özel şirkette böyle insanlığa ve ekonomiye aykırı bir işlem vardır.
Öğretmen,Savcı,Hakim,Mühendis tüm arkadaşlarıma soruyorum.


Karşılığı olmayan birde cebinizden harcayarak,çoluğunuzu çocuğunuzu ihmal ederek,kendi sağlığınızdan ödün vererek kim çalışmak ister.
Birazcık insaf be.

Bülent Öden

Aile Hekimi

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler