1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekimleri ASM ve TSM Personeli Nöbet Genelgesi

Aile Hekimleri ASM ve TSM Personeli Nöbet Genelgesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu imzalı Genelge ile Aile hekimlerine ASM,TSM veya ihtiyaç halinde 112 ve Hastanelerde Nöbet şartı getiren genelge yayımlandı.

A+A-

Yayınlana genelgeye göre Aile Hekimliğinde görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı elemanları,aile sağlığı merkezleri (ASM), toplum sağlığı merkezleri (TSM) ve bağlı birimlerinde ya da ihtiyaç ve/veya gönüllülük halinde hastanelerde ve 112 acil sağlık hizmetlerinde ücret karşığı nöbet görevi verilecek.

Nöbet uygulaması,Cumartesi günleri olmak üzere (08.00-16.00 veya 09.00-17.00 arası vb.) sekiz saat olacak şekilde yapılacaktır.ASM ve TSM'lerde tutulacak nöbet hizmeti karşılığında Halk Sağlığı Müdürlüğü döner sermayesinden ücretler ödenecek.

Ocak 2015 tarihinde uygulanmaya başlayacak olan Aile Hekimliği Nöbet hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması için, nöbet hizmetinin verildiği cumartesi günleri ,Toplum Sağlığı Merkezinde nöbet tutacak sağlık personel ve nöbetçi şoför nöbet listeleri hazırlanıyor.

Yayınlanan genelge 01/01/2015 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

AİLE HEKİMLİĞİ NÖBET GENELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler