1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekimleri Haftada 6 Gün 12 Saat Çalışacak mı?

Aile Hekimleri Haftada 6 Gün 12 Saat Çalışacak mı?

Hastanelerin acil servislerine başvuruları azaltmak için aile sağlığı merkezlerinin mesai saatlerine düzenleme yapılması planlanıyor.

A+A-

Hastanelerin acil servislerine başvuran hasta sayısı %27'lere ulaştı.Bu başvuruların içinde acil olmayan hasta sayısında artış gözlenmesi üzeri ve acil servislerin yükünü hafifletmek için Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimliği personelinin çalışma saatlerinde yeniden düzenlemeye gidilmesi bekleniyor.

Yapılması planlanan düzenleme ile Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Elemanlarının mesasi saati hafta içi akşam 20:00'lere çıkacak.Ayrıca Aile Sağlığı Merkezleri Cumartesi günleride açık olacak.Fazla çalışılan saatler için de fazla mesai alacak.

Aile Sağlığı Merkezlerinin haftada 6 gün günde 12 saat çalışma anlayışına Aile Hekimleri Federasyonu AHEF, ''Aile Sağlığı Merkezlerinin günde 12 saat haftada 6 gün çalışacağı gibi teknik olarak imkansız, tıbbi olarak bilimsellikten uzak, hukuki olarak anayasaya ve tüm uluslararası anlaşmalara aykırı bir durum için zemin hazırlanmaya çalışılmaktadır.'' açıklamasında bulundu.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler