1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Aile Hekimlerinin Nöbetlere Katılımı Aslında Bahsedildiği Kadar Düşük Değil

Aile Hekimlerinin Nöbetlere Katılımı Aslında Bahsedildiği Kadar Düşük Değil

Aile Hekimlerinin Nöbetlere Katılımı Aslında Bahsedildiği Kadar Düşük Değil

A+A-

Aile Hekimlerinin ve Aile sağlığı elemanlarının 3 Ocak 2015 tarihinde tutuğu ilk nöbette meğer katılım üst düzeyde olmuş.

Aile Hekimlerini ve aile sağlığı elemanlarının cumartesi günleri 8 saat nöbet tutmasını öngören genelge sonrası ilk Cumartesi nöbeti 3 Ocak 2015 tarihinde tutuldu. Basında çıkan haberlerde bir çok aile sağlığı Merkezinde (ASM), ve Toplum Sağlığı Merkezinde (TSM) nöbete katılımın az olduğuna dair haberler çıkmıştı. Aile Hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının nöbet tutmaması gerekliliğine bir çok sendika destek vermiş ve nöbet tutulmayacağını duyurmuştu.

Lakin durumun böyle olmadığı Sağlık bakanlığı tarafından verilen veriler ile aslında ortaya çıkmış oldu. Artvin, Bitlis, Ardahan ve Kırıkkale’de %100 katılım olurken, Ankara ve Eskişehir’de % 88, İzmir’de % 55, İstanbul’da % 52 katılım oldu. Bu tablo ve diğer illerin tablosu göz önüne alındığında Küçük olan illerde neredeyse tam katılım, büyük illerde ise katılımın daha az olduğu görüldü.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler