1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. Ak Parti Milletvekili Aday Listesi ( İl İl Kesin Liste ) 7 Haziran 2015

Ak Parti Milletvekili Aday Listesi ( İl İl Kesin Liste ) 7 Haziran 2015

Yüksek Seçim Kurulu YSK'ya teslim edilen 25. Dönem AK Parti Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu. 2015 Genel Seçim AK Parti Milletvekili Adayları Listesi İçin Tıklayınız. Ankara İstanbul, İzmir Tüm İller

A+A-

Siyasi Partiler bugün saat 17:00’a kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milletvekilliği adaylığı için kesin listelerini Yüksek Seçim Kuruluna vermek zorundalardı.Ak Parti de akşam 17:00 'ye doğru 25. Dönem AK Parti Milletvekili Aday Listesini YSK'ya teslim etti.

Ak Parti istanbul adaylarını belirledi.Bölge bölge istanbul adayları belli oldu.Bilindiği gibi her siyasi parti 41 seçim bölgesinden aday göstermek zorunda aksi taktirde seçimlere katılamıyor. Herhangi bir seçim bölgesinden de bugün saat 17:00'a kadar hiç bir aday yok ise o bölgeden de 7 haziran seçimlerine katılım olmayacak.

İşte kesin tam liste:

Adana Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
  1. Necdet Ünüvar Yüksek Doktor
  2. Fatma Güldemet Sarı Yüksek Mimar
  3. Sadullah Kısacık Yüksek Mühendis
  4. Talip Küçükcan Yüksek Öğretim Üyesi
  5. Mehmet Şükrü Erdinç Yüksek Avukat
  6. Esra Yalvaç Yüksek Doktor
  7. Mehmet Can Yüksek Avukat
  8. Mustafa Çalışkan Yüksek Eczacı
  9. Asuman Tekin Yüksek Mimar
  10. Kasım Pamuk Yüksek Mali Müşavir
  11. Mehmet Faruk Bozkurt Yüksek Öğretmen
  12. Ramazan Demir Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  13. Mehmet Ay Yüksek Avukat
  14. Hasan Berzan Toprak Yüksek Avukat

  Adıyaman Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
  1. Ahmet Aydın Yüksek Avukat
  2. Adnan Boynukara Yüksek Mühendis
  3. İbrahim Halil Fırat Yüksek Avukat
  4. Salih Fırat Yüksek Doktor
  5. İclal Yalçın Tutuş Yüksek Eczacı
 
  Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Halil Ürün Yüksek Avukat
  2. Ali Özkaya Yüksek Avukat
  3. Remziye Sıvacı Yüksek Doktor
  4. Akif Özkaldı Yüksek Mühendis
  5. Fatih Beder Yüksek Avukat

  Ağrı Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Abdullah Atalay Yüksek Mühendis
  2. Yılmaz Ensaroğlu Yüksek İlahiyatçı
  3. Halil Özyolcu Yüksek Avukat
  4. Ali Konyar Orta Yönetici - Özel Sektör

  Aksaray Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. İlknur İnceöz Yüksek Avukat
  2. Nevzat Palta Yüksek Mühendis
  3. Hüseyin Hüyük Yüksek Avukat

  Amasya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Naci Bostancı Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Sait Yüce Yüksek İlahiyatçı
  3. Hasan Ali Cesur Yüksek Mühendis

  Ankara 1. Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Yalçın Akdoğan Yüksek Siyaset Bilimci
  2. Ahmet Gündoğdu Yüksek Eğitmen
  3. Ali İhsan Arslan Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  4. Jülide Sarıeroğlu Yüksek Ekonomist
  5. Murat Alparslan Yüksek Avukat
  6. Ertan Aydın Yüksek Müşavir
  7. Tülay Selamoğlu Yüksek Mimar
  8. Fatih Şahin Yüksek Avukat
  9. Mehmet Emin Zararsız Yüksek Müşavir
  10. Hasan Albayrak Yüksek Müşavir
  11. Ercan Kınacı Yüksek Avukat
  12. Barış Aydın Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  13. Murat Köse Yüksek Mühendis
  14. Hasan Karagöz Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  15. Hatice Demirtaş Yüksek Avukat
  16. Haydar Şahin Yüksek Avukat
  17. Fatma Coşar Karacan Yüksek Avukat
  18. Mehmet Ali Canlı Yüksek Avukat

  Ankara 2. Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Emrullah İşler Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Ahmet İyimaya Yüksek Avukat
  3. Lütfiye Selva Çam Yüksek Mühendis
  4. Vedat Bilgin Yüksek Öğretim Üyesi
  5. Aydın Ünal Yüksek Gazeteci / Yazar
  6. Ayhan Yılmaz Orta Serbest/Özel
  7. Mahmut Sami Mallı Yüksek Mühendis
  8. Nevzat Ceylan Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  9. Ahmet Baba Yüksek Mali Müşavir
  10. Nuri Elibol Yüksek Gazeteci / Yazar
  11. Adem Ceylan Yüksek Yönetici - Kamu
  12. Selim Cerrah Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  13. Bülent Yağmur Yüksek Avukat
  14. Neslihan Cenk Yüksek Mühendis

  Antalya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Lütfi Elvan Yüksek Ekonomist
  2. Mustafa Köse Yüksek Avukat
  3. Hüseyin Samani Yüksek Mühendis
  4. Gökcen Özdoğan Enç Yüksek Halkla İlişkiler Uzmanı
  5. Sena Nur Çelik Yüksek Avukat
  6. İbrahim Aydın Yüksek Mühendis
  7. Atay Uslu Yüksek Yönetici - Kamu
  8. İbrahim Türkiş Yüksek Mali Müşavir
  9. Nevin Korkmaz Zor Yüksek Avukat
  10. Hakkı Beşkazalı Yüksek Avukat
  11. Ercan Mekteplioğlu Yüksek Serbest/Özel
  12. İzzet Yılmaz Yüksek Diş Hekimi
  13. Murtaza Tamyürek Orta Yönetici - Kamu
  14. Mustafa Akdeniz Yüksek Veteriner Hekimi

  Ardahan Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Orhan Atalay Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Yunus Baydar Yüksek Veteriner Hekimi

  Artvin Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. İsrafil Kışla Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Vedat Kibar Yüksek Mali Müşavir

  Aydın Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Sadık Atay Yüksek Mühendis
  2. Abdurrahman Öz Yüksek Avukat
  3. Zeynep Armağan Uslu Yüksek Öğretim Üyesi
  4. Mustafa Savaş Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. Metin Yavuz Orta Yönetici - Özel Sektör
  6. Ersin Esenlik Yüksek Mühendis
  7. Cengiz Altıntaş Yüksek Öğretmen

  Balıkesir Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
 
  1. Mahmut Poyrazlı Yüksek Avukat
  2. Sema Kırcı Yüksek Danışman
  3. Ali Aydınlıoğlu Yüksek Öğretmen
  4. Ayşe Kardaş Yüksek Siyaset Bilimci
  5. Kasım Bostan Yüksek Memur
  6. Mehmet Bayyiğit Yüksek Öğretim Üyesi
  7. Hilal Demirözer Yüksek Serbest/Özel
  8. Mustafa Canbey Yüksek Gazeteci / Yazar

  Bartın Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Yılmaz Tunç Yüksek Avukat
  2. Mustafa Yelkenci Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Batman Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Ziver Özdemir Yüksek Mühendis
  2. Mehmet Emin Ekmen Yüksek Avukat
  3. Murat Güneştekin Yüksek Mühendis
  4. Adile Gürbüz Yüksek Avukat

  Bayburt Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Naci Ağbal Yüksek Yönetici - Kamu
  2. Bünyamin Özbek Yüksek Mühendis
  
  Bilecik Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
 
  1. Halil Eldemir Yüksek Mühendis
  2. Ramazan Kurtulmuş Orta Emekli
  
  Bingöl Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Şebnem Kocakelçi Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Enver Fehmioğlu Yüksek Öğretmen
  3. Feyzi Berdibek Orta Serbest/Özel
  
  Bitlis Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Vedat Demiröz Yüksek Mali Müşavir
  2. Edip Safter Gaydalı Yüksek Ekonomist
  3. Fatih Kadirioğlu Yüksek Mühendis

  Bolu Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
  
  1. Ali Ercoşkun Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Fehmi Küpçü Yüksek Avukat
  3. Mehmet Emin Güz Yüksek Avukat
  
  Burdur Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Reşat Petek Yüksek Avukat
  2. İbrahim Ekici Yüksek Serbest/Özel
  3. Kamil Özcan Orta Serbest/Özel
  
  Bursa Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Müezzinoğlu Yüksek Doktor
  2. Emine Yavuz Gözgeç Yüksek Avukat
  3. Cemalettin Kani Torun Yüksek Doktor
  4. Hüseyin Şahin Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. İsmet Su Yüksek Avukat
  6. Hakan Çavuşoğlu Yüksek Avukat
  7. Önder Matlı Yüksek Serbest/Özel
  8. Zekeriya Birkan Yüksek Avukat
  9. Bennur Karaburun Yüksek Serbest/Özel
  10. Gürsel Dönmez Yüksek Memur
  11. Yüksel Yeni Yüksek Yönetici - Kamu
  12. Nihat Nasır Yüksek Gazeteci / Yazar
  13. Harun Akın Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  14. Ahmet Kılıç Yüksek Danışman
  15. Osman Mesten Yüksek Avukat
  16. Halide Serpil Şahin Yüksek Eczacı
  17. Cemile Yiğit Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  18. Salih Başparmak Yüksek Eğitmen
  
  Çanakkale Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
 
  1. Bülent Turan Yüksek Avukat
  2. İsmail Kaşdemir Yüksek Avukat
  3. Jülide İskenderoğlu Yüksek Tekniker
  4. Sebahattin Güner Yüksek Avukat
  
  Çankırı Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Muhammet Emin Akbaşoğlu Yüksek Avukat
  2. Hüseyin Filiz Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  
  Çorum Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Salim Uslu Orta Yönetici - Özel Sektör
  2. Cahit Bağcı Yüksek Sosyolog
  3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Yüksek Eczacı
  4. Ahmet Sami Ceylan Yüksek Mühendis
  
  Denizli Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Nihat Zeybekci Yüksek İşadamı
  2. Mehmet Yüksel Yüksek İşadamı
  3. Bilal Uçar Yüksek Avukat
  4. Nurcan Dalbudak Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. Osman Yüceliş Yüksek Mühendis
  6. Emin Okkaya Yüksek Veteriner Hekimi
  7. Peral Uluköy Yüksek Eczacı
  
  Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Cevdet Yılmaz Yüksek Bürokrat
  2. Mehmet Selim Ensarioğlu Orta Çiftçi
  3. Seyyit Haşım Haşimi Orta Emekli
  4. Oya Eronat Yüksek Mühendis
  5. Fazıl Hüsnü Erdem Yüksek Öğretim Üyesi
  6. Abdurrahman Kurt Yüksek Mühendis
  7. Ali İhsan Merdanoğlu Orta Çiftçi
  8. Mustafa Elgörmüş Yüksek İktisatçı
  9. Netice Arslan Orta Öğretmen
  10. Alaattin Parlak Yüksek Sanatçı
  11. Abbas Barış Yüksek Yönetici - Kamu
  
  Düzce Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Faruk Özlü Yüksek Mühendis
  2. Fevai Arslan Orta İşadamı
  3. Ayşe Keşir Yüksek Müşavir
  
  Edirne Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Şemsettin Emir Yüksek
  2. Fatma Aksal Yüksek Ekonomist
  3. Mustafa Okur İlk Serbest/Özel
  
  Elazığ Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Şuay Alpay Yüksek Avukat
  2. Metin Bulut Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  3. Serpil Bulut Yüksek Öğretim Üyesi
  4. Ömer Serdar Yüksek Avukat
  
  Erzincan Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Talha Erol Durmaz Yüksek Doktor
  2. Serkan Bayram Yüksek Avukat
  
  Erzurum Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
  
  1. Efkan Ala Yüksek Mülki İdare Amiri
  2. Adnan Yılmaz Yüksek Bürokrat
  3. Zehra Taşkesenlioğlu Yüksek Ekonomist
  4. İbrahim Aydemir Yüksek Mali Müşavir
  5. Abdurrahim Fırat Yüksek Avukat
  6. Zafer Tarikdaroğlu Yüksek Eğitmen
  
  Eskişehir Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Nabi Avcı Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Salih Koca Yüksek Mühendis
  3. Emine Nur Günay Yüksek Ekonomist
  4. Mustafa Kemal Biçerli Yüksek Öğretim Görevlisi
  5. Yetkin Tetik Orta Serbest/Özel
  6. Ali Demirel Yüksek Serbest/Özel
  
  Gaziantep Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Şimşek Yüksek Ekonomist
  2. Abdulhamit Gül Yüksek Avukat
  3. Şamil Tayyar Yüksek Gazeteci / Yazar
  4. Canan Candemir Çelik Yüksek Avukat
  5. Abdullah Nejat Koçer Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  6. Mehmet Erdoğan Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  7. Serpil Kavrak Yüksek Avukat
  8. Ali Şahin Yüksek Uluslararası İlişkiler Uzmanı
  9. Fikret Murat Tural Yüksek Öğretmen
  10. Yusuf Erdem Güzelbey Yüksek Mimar
  11. Mehmet Menderes Karaduman Yüksek Serbest/Özel
  12. Muhammed Hakan Tanrıöver Yüksek Memur
  
  Giresun Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Turhan Alçelik Yüksek Doktor
  2. Adem Tatlı Yüksek Veteriner Hekimi
  3. Mehmet Geldi Yüksek Mühendis
  4. Hatice Kocaoğlu Yüksek Eczacı
  
 Gümüşhane Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Kemalettin Aydın Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Feramuz Üstün Yüksek Mali Müşavir
 
Hakkari Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Osman Kızılban Yüksek Serbest/Özel
  2. Rüstem Zeydan Yüksek Doktor
  3. Mehmet Ertuş Orta Yönetici - Özel Sektör

  Hatay Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Adem Yeşildal Yüksek Avukat
  2. Orhan Karasayar Yüksek Mühendis
  3. Mehmet Öntürk Yüksek İşadamı
  4. Mehmet Alğan Orta Serbest/Özel
  5. Hacı Bayram Türkoğlu Yüksek İktisatçı
  6. Tülin Durgun Yetim Yüksek Doktor
  7. İbrahim Naci Yapar Yüksek Mühendis
  8. Mehmet Hacıoğlu Yüksek Çiftçi
  9. Canan Kahraman Yüksek Mühendis
  10. Ahmet Demirtaş Yüksek Mühendis

  Iğdır Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Ferdi Turan Orta Yönetici - Özel Sektör
  2. Cengiz Şeyran Yüksek Danışman

  Isparta Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Süreyya Sadi Bilgiç Yüksek Ekonomist
  2. Recep Özel Yüksek Avukat
  3. İsmail Özdemir Yüksek Bürokrat
  4. Ayşe Usta Orta İşkadını

  İstanbul 1.Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1.   İdris Güllüce Yüksek Mühendis
  2.   Mihrimah Belma Satır Yüksek Avukat
  3.   Erol Kaya Yüksek Serbest/Özel
  4.   Ahmet Berat Çonkar Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5.   Osman Can Yüksek Öğretim Üyesi
  6.   Berat Albayrak Yüksek Öğretim Üyesi
  7.   İsmet Uçma Yüksek Gazeteci / Yazar
  8.   Metin Külünk Yüksek Mühendis
  9.   Ravza Kavakcı Kan Yüksek Öğretim Görevlisi
  10.   Erkan Kandemir Yüksek Mühendis
  11.   Alev Dedegil Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  12.   Mehmet Ali Pulcu Yüksek Diş Hekimi
  13.   Hasan Sert Yüksek Mühendis
  14.   Hüseyin Yayman Yüksek Gazeteci / Yazar
  15.   Osman Boyraz Yüksek Mühendis
  16.   Faik Işık Yüksek Avukat
  17.   Hulusi Şentürk Yüksek Mühendis
  18.   Şeyma Döğücü Yüksek Avukat
  19.   Bilal Topçu Yüksek Muhasebeci
  20.   Rabia İlhan Yüksek Avukat
  21.   Fatma Varank Yüksek Mimar
  22.   Adem Sefer Yüksek Mühendis
  23.   Hurşit Yıldırım Yüksek Avukat
  24.   Fahri Yasin Şener Yüksek İktisatçı
  25.   Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu Yüksek Avukat
  26.   Ayşe Kartal Yüksek Muhasebeci
  27.   Mustafa Demiral Yüksek Avukat
  28.   Mustafa Özmen Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  29.   Esma Ersin Yüksek Serbest/Özel
  30.   Alim Erdemir Yüksek Yönetici - Kamu
  31.   Coşkun Koç Yüksek Eczacı

  İstanbul 2.Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Volkan Bozkır Yüksek Diplomat
  2. Ayşe Nur Bahçekapılı Yüksek Avukat
  3. Ekrem Erdem Yüksek Serbest/Özel
  4. Aziz Babuşcu Yüksek Mali Müşavir
  5. Durmuş Ali Sarıkaya Yüksek Müşavir
  6. Ethem Tolga Yüksek Öğretim Üyesi
  7. Şirin Ünal Yüksek Ordu Mensubu
  8. Fatma Benli Yüksek Avukat
  9. Hüseyin Bürge Yüksek Öğretmen
  10. Sevim Savaşer Yüksek Öğretim Üyesi
  11. Haydar Ali Yıldız Yüksek Avukat
  12. Markar Eseyan Yüksek Gazeteci / Yazar
  13. Oktay Saral Yüksek Mühendis
  14. Ahmet Haldun Ertürk Yüksek Doktor
  15. Ahmet Baha Öğütken Yüksek Mali Müşavir
  16. Ahmet Hamdi Çamlı Yüksek Gazeteci / Yazar
  17. Hüseyin Hüsnü Kılıç Yüksek Gazeteci / Yazar
  18. İbrahim Solmaz Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  19. Bedri Baş Orta Serbest/Özel
  20. İsmail Ergüneş Yüksek Avukat
  21. Mehmet Er Yüksek Serbest/Özel
  22. Perihan Toğay Yüksek Serbest/Özel
  23. Muharrem Baltacı Yüksek Serbest/Özel
  24. Reşide Yüksel Yüksek Doktor
  25. Mahmut Doğan Yüksek Öğretim Üyesi
  26. Süleyman Enes Kılıç Yüksek Mühendis
 
İstanbul 3.Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Şentop Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Özlem Zengin Yüksek Avukat
  3. Feyzullah Kıyıklık Yüksek Avukat
  4. Mehmet Muş Yüksek Ekonomist
  5. Mehmet Doğan Kubat Yüksek Avukat
  6. Tülay Kaynarca Yüksek Gazeteci / Yazar
  7. Abdurrahim Boynukalın Yüksek Öğretim Görevlisi
  8. Harun Karaca Orta Muhasebeci
  9. Uğur Işılak Orta Sanatçı
  10. Mustafa Yeneroğlu Yüksek Avukat
  11. Mustafa Afşın Yazıcıoğlu Yüksek Mühendis
  12. Mehmet Metiner Yüksek Gazeteci / Yazar
  13. Halis Dalkılıç Yüksek İktisatçı
  14. Mahmut Övür Yüksek Gazeteci / Yazar
  15. Yıldız Seferinoğlu Yüksek Avukat
  16. Fatma Betül Sayan Kaya Yüksek Mühendis
  17. Tülin Mazlumoğlu Kestane Yüksek Diş Hekimi
  18. Mehmet Baykan Yüksek Avukat
  19. Resul Kurt Yüksek Öğretim Görevlisi
  20. Betül Birer Orta Serbest/Özel
  21. Abdullah Başcı Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  22. Zeynep İşcen Çeviker Yüksek Sağlık Görevlisi
  23. Celal Babayiğit Yüksek Avukat
  24. Hakan Bahadır Yüksek Öğretim Üyesi
  25. Hatice Kübra Öztürk Yüksek Gazeteci / Yazar
  26. Yeşil Aytulum Turut Orta Serbest/Özel
  27. Yasin Zülbaharoğlu Yüksek Serbest/Özel
  28. Abdullah Sadıksoy Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  29. Arif Kalmaz Orta Yönetici - Özel Sektör
  30. Fatma Nur Yavuz Yüksek Serbest/Özel
  31. Fevzi Durmuş Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  İzmir 1.Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Veysel Eroğlu Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Fatma Seniha Nükhet Hotar Yüksek Öğretim Üyesi
  3. Cemil Şeboy Yüksek Mimar
  4. Hüseyin Kocabıyık Yüksek Gazeteci / Yazar
  5. Ozan Ceyhun Orta Serbest/Özel
  6. Necip Nasır Yüksek Mühendis
  7. Cemal Bekle Yüksek Sosyolog
  8. Mahmut Atilla Kaya Yüksek Avukat
  9. Bediha Türkyılmaz Yüksek Doktor
  10. Talip Uzun Yüksek Memur
  11. Kazım Erten Yüksek Memur
  12. Ömer Sertbaş Yüksek Mühendis
  13. Gürbüz Akbulut Yüksek Yönetici - Kamu

  İzmir 2.Bölge Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa İbrahim Turhan Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Nesrin Ulema Yüksek Eczacı
  3. Hamza Dağ Yüksek Avukat
  4. Kerem Ali Sürekli Yüksek Avukat
  5. Durmuş Boztuğ Yüksek Öğretim Üyesi
  6. Mehmet Bayındır Yüksek Doktor
  7. Savcı Sayan Yüksek Ekonomist
  8. Neşe Gürçay Yüksek Serbest/Özel
  9. Tansu Kaya Yüksek Mühendis
  10. Bilal Kırkpınar Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  11. Esra Aladağ Yüksek Diş Hekimi
  12. Ali Hadim Orta Çiftçi
  13. Müjde Çelik Orta Serbest/Özel
  
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mahir Ünal Yüksek Bürokrat
  2. Nursel Reyhanlıoğlu Yüksek Eczacı
  3. Veysi Kaynak Yüksek Avukat
  4. Sevde Bayazıt Kaçar Yüksek İşkadını
  5. Mehmet Uğur Dilipak Yüksek Mühendis
  6. Mehmet İlker Çitil Yüksek Doktor
  7. Türk İslam Karakoç Yüksek Avukat
  8. İmran Kılıç Yüksek İlahiyatçı

  Karabük Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Osman Kahveci Yüksek Mühendis
  2. Sedat Namal Orta Yönetici - Özel Sektör

  Karaman Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Recep Konuk Yüksek Öğretmen
  2. Recep Şeker Yüksek Doktor

  Kars Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Uçum Yüksek Avukat
  2. Yusuf Selahattin Beyribey Yüksek Doktor
  3. Ensar Erdoğdu Yüksek Avukat
 
Kastamonu Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Gökhan Gülşen Yüksek Eczacı
  2. Metin Çelik Yüksek Avukat
  3. Zafer Nalbantoğlu Yüksek Mühendis

  Kayseri Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Özhaseki Yüksek Avukat
  2. Ahmet Doğan Yüksek Öğretim Üyesi
  3. Yaşar Karayel Yüksek Müşavir
  4. Kemal Tekden Yüksek Doktor
  5. Havva Talay Çalış Yüksek Doktor
  6. Halil Ergen Yüksek Memur
  7. İsmail Tamer Yüksek Doktor
  8. Avşar Aslan Yüksek Yönetici - Kamu
  9. Aydın Kalkan Yüksek Öğretmen

  Kırıkkale Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Oğuz Kağan Köksal Yüksek Mülki İdare Amiri
  2. Ramazan Can Yüksek Avukat
  3. Abdullah Öztürk Yüksek Serbest/Özel

  Kırklareli Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Hamdi Irmak Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Volkan Göç Yüksek Mühendis
  3. Aytaç Aksoy Yüksek Mühendis

  Kırşehir Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Salih Çetinkaya Yüksek Avukat
  2. Hacı Turan Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Kilis Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Reşit Polat Yüksek Eczacı
  2. Ahmet Salih Dal Orta Yönetici - Özel Sektör

  Kocaeli Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Fikri Işık Yüksek Öğretmen
  2. Radiye Sezer Katırcıoğlu Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  3. Zeki Aygün Yüksek Mühendis
  4. İlyas Şeker Yüksek Mühendis
  5. Mehmet Akif Yılmaz Yüksek Öğretmen
  6. Cemalettin Kaflı Yüksek Avukat
  7. Sami Çakır Yüksek Serbest/Özel
  8. Ayşe Müge Olşen Yüksek Eczacı
  9. Halit Çokan Yüksek Avukat
  10. Yalçın Coştur Yüksek Mali Müşavir
  11. Yahya Coşkun Yüksek Gazeteci / Yazar

  Konya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Ahmet Davutoğlu Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Mustafa Baloğlu Yüksek Doktor
  3. Hüsnüye Erdoğan Yüksek Doktor
  4. Ziya Altunyaldız Yüksek Müsteşar
  5. Muhammet Uğur Kaleli Orta Yönetici - Kamu
  6. Leyla Şahin Usta Yüksek Doktor
  7. Mehmet Babaoğlu Yüksek Öğretim Üyesi
  8. Abdullah Ağralı Yüksek Doktor
  9. Halil Etyemez Yüksek Eğitmen
  10. Rüveyde Gülseren Işık Yüksek Pisikolog
  11. Hacı Ahmet Özdemir Yüksek Öğretim Üyesi
  12. Ömer Ünal Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  13. Mustafa Kaya Yüksek Memur
  14. Ömer Faruk Kanık Yüksek Mühendis
  
Kütahya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Şükrü Nazlı Yüksek Mühendis
  2. Vural Kavuncu Yüksek Öğretim Üyesi
  3. İshak Gazel Yüksek Avukat
  4. Ahmet Tan Yüksek Mali Müşavir

  Malatya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Öznur Çalık Yüksek Eczacı
  2. Taha Özhan Yüksek Müşavir
  3. Mustafa Şahin Yüksek Eğitmen
  4. Nurettin Yaşar Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. Bülent Tüfenkci Yüksek Avukat
  6. Bayram Taşkın Yüksek Avukat
  
Manisa  Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Recai Berber Yüksek Mali Müşavir
  2. Uğur Aydemir Yüksek Mali Müşavir
  3. Selçuk Özdağ Yüksek Öğretim Üyesi
  4. Murat Baybatur Yüksek Serbest/Özel
  5. Şule Tunalı Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  6. İsmail Bilen Yüksek Avukat
  7. Musa Yılmaz Yüksek Yönetici - Kamu
  8. Güzide İçen Kasap Yüksek Mimar
  9. Bilal Temel Yüksek Avukat
  
Mardin Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
 
  1. Orhan Miroğlu Yüksek Öğretmen
  2. Gönül Bekin Şahkulubey Yüksek Eczacı
  3. Mehmet Vejdi Kahraman Orta Yönetici - Özel Sektör
  4. Abdullah Erin Yüksek Yönetici - Kamu
  5. Cengiz Demirkaya Yüksek Eğitmen
  6. Mehmet Emin Deniz Yüksek Serbest/Özel

  Mersin Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Muhammet Gültak Yüksek Eczacı
  2. Yılmaz Tezcan Yüksek Doktor
  3. Muhsin Kızılkaya Yüksek Gazeteci / Yazar
  4. Zeynep Gül Yılmaz Yüksek Avukat
  5. İbrahim Gül Yüksek Serbest/Özel
  6. Arif Yıldırım Yüksek Yönetici - Kamu
  7. Mehmet Emin Kaplan Yüksek Avukat
  8. Pınar Nar Yüksek Avukat
  9. Cemal Balkaya Yüksek Serbest/Özel
  10. Abdullah Kuz Yüksek Öğretmen
  11. Mehmet Taşkıran Yüksek Mali Müşavir

  Muğla Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Hasan Özyer Yüksek Serbest/Özel
  2. Hasan Kökten Yüksek Mühendis
  3. Elvan Göçer Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  4. Mehmet Yavuz Demir Yüksek Yönetici - Kamu
  5. Muhittin Kayabaş Yüksek Mühendis
  6. Özben Yelda Erol Gökcan Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Muş Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Emin Şimşek Yüksek Mühendis
  2. Abdulselam Er Yüksek Eğitmen
  3. Halis Saltık Orta Yönetici - Özel Sektör

  Nevşehir Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Açıkgöz Yüksek Eczacı
  2. Murat Göktürk Yüksek Avukat
  3. Ebubekir Gizligider Yüksek Avukat
  
Niğde Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Alpaslan Kavaklıoğlu Yüksek Mülki İdare Amiri
  2. Erdoğan Özegen Orta Yönetici - Özel Sektör
  3. Yaşar Ataç Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Ordu Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Numan Kurtulmuş Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Oktay Çanak Yüksek Avukat
  3. İhsan Şener Yüksek Yönetici - Kamu
  4. Ayşe Nilgün Tomakin Yüksek Avukat
  5. Şakir Çoban Orta Yönetici - Özel Sektör

  Osmaniye Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Suat Önal Yüksek Mühendis
  2. Mücahit Durmuşoğlu Yüksek Yönetici - Kamu
  3. Mehmet Sarı Yüksek Emekli
  4. Emir Hasan Arslantaş Yüksek Avukat
  
Rize Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Hasan Karal Yüksek İlahiyatçı
  2. Hikmet Ayar Yüksek Mali Müşavir
  3. Osman Aşkın Bak Yüksek Mühendis

  Sakarya Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Ayşenur İslam Yüksek Ögretim Üyesi
  2. Mustafa İsen Yüksek Öğretim Üyesi
  3. Ali İhsan Yavuz Yüksek Avukat
  4. Recep Uncuoğlu Yüksek Mühendis
  5. Ali İnci Yüksek Öğretmen
  6. Recep Hacıeyüpoğlu Yüksek Avukat
  7. Bilgehan Doğru Yüksek Doktor
  
Samsun Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Akif Çağatay Kılıç Yüksek Siyaset Bilimci
  2. Ahmet Demircan Yüksek Doktor
  3. Fuat Köktaş Orta Yönetici - Özel Sektör
  4. Çiğdem Karaaslan Yüksek Mimar
  5. Hasan Basri Kurt Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  6. Kamuran Özden Yüksek Müsteşar
  7. Yılmaz Hocaoğlu Yüksek Avukat
  8. Hüseyin Avni Çatal Yüksek Mühendis
  9. Adem Tuncer Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Siirt Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Yasin Aktay Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Haşim Taşkıran Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  3. Ali İlbaş Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Sinop Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Cengiz Tokmak Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Nazım Maviş Yüksek Serbest/Özel

  Sivas Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. İsmet Yılmaz Yüksek Avukat
  2. Hilmi Bilgin Yüksek Avukat
  3. Selim Dursun Yüksek Mühendis
  4. Adem Yıldırım Yüksek Avukat
  5. Yalçın Özdemir Yüksek Serbest / Özel

  Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Nureddin Nebati Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  2. Mehmet Kasım Gülpınar Yüksek Çiftçi
  3. Seyit Eyyüpoğlu Orta Çiftçi
  4. Mazhar Bağlı Yüksek Sosyolog
  5. Halil Özcan Yüksek Öğretim Üyesi
  6. Hamide Sürücü Yüksek Mühendis
  7. Ahmet Eşref Fakıbaba Yüksek Doktor
  8. Mehmet Akyürek Orta Yönetici - Özel Sektör
  9. Mahmut Kaçar Yüksek Mühendis
  10. Yusuf Eğilmez Yüksek Avukat
  11. Yıldız Konal Süslü Yüksek Pisikolog
  12. Abdullah Yeşil Yüksek Mali Müşavir

  Şırnak Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Arslan Tatar Orta Yönetici - Özel Sektör
  2. Adnan Şık Orta Serbest/Özel
  3. Lezgin Adıyaman Orta Yönetici - Özel Sektör
  4. Rizgin Birlik Orta Yönetici - Özel Sektör

  Tekirdağ Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mustafa Yel Yüksek Mülki İdare Amiri
  2. Ayşe Doğan Yüksek Diş Hekimi
  3. Metin Akgün Orta Yönetici - Özel Sektör
  4. Eyüp Kanar Yüksek Serbest/Özel
  5. Hakan Sunal Yüksek Doktor
  6. Ahmet Üzgün Yüksek Öğretmen

  Tokat Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Coşkun Çakır Yüksek Öğretim Üyesi
  2. Celil Göçer Yüksek Doktor
  3. Fatma Gaye Güler Yüksek Serbest/Özel
  4. Fatih Akgün Yüksek Avukat
  5. Mustafa Arslan Yüksek Avukat

  Trabzon Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Süleyman Soylu Yüksek Serbest/Özel
  2. Muhammet Balta Yüksek Mühendis
  3. Ayşe Sula Köseoğlu Yüksek Avukat
  4. Adnan Günnar Yüksek Diş Hekimi
  5. Nihat Tosun Yüksek Doktor
  6. Salih Cora Yüksek Avukat

  Tunceli Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Tunç Yüksek Mühendis
  2. Ali Ulvi Seyrek Yüksek Avukat

  Uşak Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Mehmet Altay Yüksek Avukat
  2. Eyüp Gökhan Özekin Yüksek Mimar
  3. Hüseyin Keskin Yüksek Yönetici - Özel Sektör

  Van Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Burhan Kayatürk Yüksek Mühendis
  2. Ömer Çaha Yüksek Öğretim Üyesi
  3. Nahide Hakan Yüksek Avukat
  4. Faruk Alpaslan Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. Hamdullah Şevli Yüksek Öğretim Üyesi
  6. Özge Burak Deger Yüksek Eğitmen
  7. Yakup Aladağ Yüksek Öğretmen
  8. Nizamettin Ağar Yüksek Müşavir

  Yalova Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Fikri Demirel Yüksek Öğretmen
  2. Mehmet Demirhan Orta Serbest/Özel

Yozgat Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi

  1. Abdulkadir Akgül Yüksek Serbest/Özel
  2. Ertuğrul Soysal Yüksek Doktor
  3. Yusuf Başer Yüksek Avukat
  4. İskender Minar Yüksek Avukat

  Zonguldak Ak Parti Milletvekili Adayları Listesi
  1. Hüseyin Özbakır Yüksek Savcı
  2. Faruk Çaturoğlu Yüksek Ekonomist
  3. Özcan Ulupınar Yüksek Serbest/Özel
  4. Emine Çift Yüksek Yönetici - Özel Sektör
  5. Akın Kaymak Yüksek Ekonomist

İL İL SİYASİ PARTİLERİN ADAYLARINI TEK SAYFADA TIKLAYINIZ

MHP Milletvekili Aday Listesi ( İl İl Kesin Liste ) 7 Haziran 2015
CHP Milletvekili Aday Listesi İl İl Kesin Liste 7 Haziran 2015
HDP Milletvekili Aday Listesi ( İl İl Kesin Liste ) 7 Haziran 2015

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler