1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akdeniz Belediyesi’nde Kadro Heyecanı
Akdeniz Belediyesi’nde Kadro Heyecanı

Akdeniz Belediyesi’nde Kadro Heyecanı

Akdeniz Belediyesi'nde, taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili süreç başladı.

A+A-

Akdeniz Belediyesi'nde, taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili süreç başladı. İşçiler arasında heyecan yaratan düzenleme kapsamında, 2 Ocak 2018 Salı günü itibariyle hizmet birimlerine dilekçe ile başvurular başladı.

Binlerce taşeron işçinin yıllardır beklediği kadro umudu, hükümetin yayınladığı 696 Sayılı KHK ile somutlaştı. Yeni yılın ilk gününde de "Taşeron Personelin Kadroya Geçiş Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayınlandı. Düzenleme ile Akdeniz Belediyesi'nde çalışan yüzlerce taşeron işçinin daimi kadroya geçişi için yasal süreç, 2 Ocak 2018 tarihi itibariyle resmen işlemeye başladı.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, düzenleme ile daimi kadroya geçmek isteyen çalışanların, 2-12 Ocak 2018 tarihi arasındaki 10 günlük sürede belediyeye dilekçe ile başvurması gerekiyor. Çalışanlar, bu dilekçenin yanı sıra "İşçi Statüsüne Geçiş Başvuru Formunu" dolduracak. Bu forma da "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması', "Emekli veya Yaşlılık Aylığı Almadığına Dair Belge', "Kimlik Fotokopisi ve İkametgah', "Adli Sicil Belgesi', "SSK Hizmet Dökümü', "Öğrenim Durumunu Gösterir Belge" ile "6 adet vesikalık fotoğraf" ekleyip belediyede bağlı olduğu müdürlüğe teslim edecek.

Pamuk: "İşçilerimizin heyecan ve mutluluğunu paylaşıyorum"

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, belediye taşeron işçilerinin kurum bünyesinde sürekli işçi kadrosuna geçişlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. Başkan Pamuk, "Akdeniz Belediyesi bünyesinde hizmet veren taşeron işçilerimizin daimi kadroya geçebilmesi için belediyemiz bünyesinde iktisadi teşekkül oluşturulması süreciyle ilgili girişimlerimizi başlattık. Böylece hizmet alımı kapsamında çalışan personellerimizin, yine belediyemiz bünyesinde kurulacak teşekkülde daimi işçi olarak kadroya geçişleri 90 günlük süreç içinde tamamlanmış olacak" dedi.

Belediye olarak kadroya ilişkin hazırlıkların tamamlanması için üzerlerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getireceklerinin altını çizen Pamuk, "Belediyemizde çalışan ve kadroya geçişleri yakın zaman içinde tamamlanacak olan personelimizi kutluyor, yaşadıkları mutluluğu ve heyecanı ben de paylaşıyorum. Yıllardır taşeron firmalarda çalışan insanlarımıza daimi bir kadro sağlayacak olan düzenlemenin hayata geçmesinde emeği geçen hükümetimize ve devletimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Akdeniz Belediyesi’nde Kadro Heyecanı

İhlas Haber Ajansı İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.