1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru

Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı Standartları Hakkında Duyuru yayımladı.

A+A-

Akupunktur sertifikalı eğitim programı insan sağlığına yönelik akupunktur yöntemi ile gerektiğinde sağlık sistemi içinde uygulama yapacak tabip ve diş tabiplerinin eğitimi ve yetkilendirilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Bu amaçla, 04 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kapsamında sertifikalı eğitim alanı olarak belirlenmiş ve Bakanlık Makamının 12/03/2015 tarihli ve 352 sayılı onayı ile yürürlüğe giren Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı Standartları yayımlandı.

Eğitim programı teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilir. Eğitimin teorik bölümü örgün veya yaygın uzaktan eğitim şeklinde yürütülebilir. Sertifikanın geçerlilik süresi 7 (yedi) yıldır.

Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı Standartları İçin tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler