1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Ali Yalçın Artık Eğitim Bir-Sen 'in Genel Başkanı

Ali Yalçın Artık Eğitim Bir-Sen 'in Genel Başkanı

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın seçildi. Peki Ali Yalçın Kimdir?

A+A-

22 Şubat 2015 tarihinde Eğitimciler Birliği Sendikası yani bilinen ismi ile Eğitim-Bir-Sen'in 5. Olağan Genel Kurulunda oylar kullanıldı ve sandıklar açıldıktan sonra Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı ve Yönetimi kim oldu sorusu da yanıt buldu.

Dün Ankara’da Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen’in 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Eğitim-Bir-Sen’in genel başkanlığı için başkan vekili Ahmet Özer ile Ali Yalçın demokrasi yarışı içerisine girdiler. Oyla Kullanıldı ve sandıklar açıldı. Ali Yalçın delegeler tarafından kullanılan 296 oyun 233’ünü alarak Genel Başkan seçildi. Başkan vekili Ahmet Özer ise toplamda 63 oy alabildi.Eğitim Bir-Sen yeni yönetimi ise aşağıdaki gibidir.

EĞİTİM BİR-SEN YENİ YÖNETİM

  • Genel Başkan Ali Yalçın
  • Genel Başkan Vekili Latif Selvi
  • Genel Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Mithat Sevin
  • Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Ramazan Çakırcı
  • Genel Başkan Yardımcısı ve Basın ve İletişim Şükrü Kolukısa
  • Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim ve Sosyal İşler Atilla Olçum
  • Genel Başkan Yardımcısı ve Mevzuat ve Toplu Sözleşme Hasan Yalçın Yayla

ALİ YALÇIN KİMDİR?

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanlığına seçilen Ali Yalçın 1975 yılında Tokat Ahmet danişment Köyü’nde dünyaya geldi. İlk Orta ve lise eğitimini Tokat’ta tamamladı ve Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini bitiren Ali Yalçın öğretmen olarak ilk görevini Şırnak’ta yaptı. Daha sonra İstanbul’da çeşitli okullarda idari olarak görev alan Ali Yalçın 2004 yılı itibariyle Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanlığı yaptı. 2011 yılında yapılan En Son genel Kurulda ise Basın Yayın Sekreterliği'ne seçilmişti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler