1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ana-Baba Evlatlarının Hep İyiliğini İster - MyMemur.Com

Ana-Baba Evlatlarının Hep İyiliğini İster - MyMemur.Com

MyMemur.Com haber sitemize bir babanın oğulları hakkında yazdığı Yorumu Sizlerle Paylaşmak istedik.

A+A-

"

Yine olmadı, yine olmadı ! Ne yapacağımı bilemiyorum.Bu çocuklar dürüst,terbiyeli, çalışkan ama maalesef KPSS'den yine 60 puan aldılar.Oğlum biraz çalışın, hep 1.viteste gitmeyin, 5.vitese alın dedimse de nafile. Bir oğlum Meslek Lisesi Elektrik bölüm mezunu; kafası süper çalışıyor,işinde deneyimli,tecrübeli,uydu anteni, çanak anten, diafon sistemi, jenaratör, her türlü elektrik arızaları,ankestra, elektrik ve elektronikli aletlerin kısmen tamiri vs.yapar.2-3 ay bir tanıdığımın bilgisayar servisinde çalıştı ve oradan ayrıldı.İnanırmısınız kendi bilgisayarının tüm parçalarını  alıp, topladı ve aldığı boş bilgisayar kasasına monte ederek çalıştırdı,formatını attı.Evime ait çamaşır makinası çalışmıyordu, tamirciye haber verdim. Makinayı götürüp atölyelerinde  tamir yapacaklarını 100-200 TL. arasında bir borç çıkabileceğini ifade ettiler.Güvenemedim ve Ç.Makinasını vermedim.Oğluma Ç.makinasının  arızalı olduğunu söyledim. Kendisi baktı Ulus posta caddesinde bir düğme almış getirdi, taktı halen makinam 3 yıldır çalışmaya devam ediyor. Masrafım da 5 TL.yı geçmedi.Gerçekten kafası iyi çalışır, Meslek lisesinden itibaren sokakta çöplüğü atılmış bir radyo, televizyon,ütü vs.bulsa kucaklayıp eve getirirdi.Rahmetli eşimle bu yüzden çok defa aralarında sürtüşme olurdu.Çünkü odası tamir atölyesi ğibi olurdu. Her türlü hurda elektrik aksamları bulunurdu.Rahmetli eşim odasını sürekli temizler,temiz tutması için de çok söylerdi.Oğlum odanın kapısını kapatır,kimsenin oraya girmesini istemezdi. Yemek vakitlerinde kapısını rahmetli eşim çalar, ancak o zaman gelirdi. Komşular ve mahallemizde bir arıza olduğunda elektrikçi oğlumu çağırırlardı.Fakat bir türlü emek ve meaisinin karşılığını alamazdı.Oğlum ne kadar aldın dediğimde; baba para isteyemedim, ne verirseniz verin diyordu.Oğlum tamam bu işi yaptıran şahıs başkasına yaptırsa nekadar ödemesi gerekirdi.Mesela 100 TL.Sen de ne verirsen ver dersen  adam tutar sana on Lira para verir, emeğinin karşılığını alamazsın diyordum.Babacığım ben yapamam, isteyemem ! Oğlum hiç değilse yarısını iste dedimse de, yine iş yaptıklarına ne verirseniz ver diyordu.  Ama maalesef KPSS'den yine 60 civarında puan aldı,yine kamuda bir yere giremiyor.Kafası süper çalışan, işinde titiz bir evlad.Yine de şükürler olsun,evlenip yuvasına kavuştu.Evinin iaşesini kazanıyor.Çok şükür bana yük değil, evi de ayrı.

Diğer küçük oğlum 23 yaşında, benimle yaşıyor. Meslek lisesi Matbaa grafikerliğini bitirdi sonra da Konya/Seydişehir meslek yüksek okulun grafik-tasarım bölümünden mezun oldu. Abisinden daha yakışıklı boylu boslu, o da güvenilir, arkadaşları için koşturur, yardım etmeyi sever, duygusaldır. 4-5 ay bir şirkette grafiker olarak çalıştı.KPSS sınavlarına hazırlanacağını bildirerek işinden ayrıldı. Oğlum dershaneye göndereyim dedim, kabul etmedi.Evimizde çalışırım, dedi.Maalesef O da KPSS'den  60 küsur puan aldı. Şimdi 5-6 aydır evde yatıyor, bunalıma düşebilir diye endişeleniyorum. Beyin kanaması nedeniyle annesini kaybettiğinde 15 yaşındaydı.Rabbime şükürler olsun,yanlış yollara girmedi. Meslek Y.okulunu bitirdi.Halen açık öğretimde okuyor. İnşallah bir kapı açılır. Rabbim hem hayırlı bir iş, hem de hayırlı bir eş nasip eder,dileğim odur. Şöyle bir 80'nin üzerinde puan alsaydı çok mutlu olacaktım. 60 puanla eleman alan yer olur mu bilmiyorum, hayırlısı..."

MyMemur.Com; "Hayırlısı be... Hamdi amcam... İnşallah olur. Mymemur.Com olarak 60 puan ile, 50 Puan ile bir çok kamu kuruluşunun personel alım ilanını ilan ederek paylaştık. Mesela; TCDD 773 Sürekli işçi Alımı Başladı haberimizde bulunan ilanda meslek lisesi lisans ve önlisans alımları mevcut... Mytercihrobotu.Com adresimizde bulunan tercih robotundan mesleği bölümü ve öğrenimi ile alakalı TCDD tarafından yapılan alıma kadrosunun uygun olup olmadığını kontrol edebilir.

Bu güzel ve duygulu yorumun için teşekkür ederiz.Mymemur.Com ekibi olarak Oğullarının uygun bir iş bulmalarını kalpten temenni ediyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler