1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. AYM İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Yardımcısı Ek Ödeme Kararı

AYM İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Yardımcısı Ek Ödeme Kararı

AYM Anayasa Mahkemesi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ek Ödeme Kararı Resmi Gazete de Yer Aldı Şimdi Ne Olacak

A+A-

AYM Anayasa Mahkemesi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ek Ödeme Kararı Resmi Gazete de Yer Aldı Şimdi Ne Olacak.

Anayasa Mahkemesine Sayıştay 1. Dairesi tarafından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı 'na fazladan ödeme yapılması nedeniyle oluşan kamu zararının sorumlulardan tahsili yönünde düzenlenen rapor üzerine yapılan yargılamada, itiraz konusu kuralların Anayasa'ya aykırı olduğu kanaati nedeniyle başvuru yapmıştır.

Anayasa Mahkemesi: ilgili Kanun maddelerinin Anayasa'ya aykırı olduklarına ve iptallerine, İptal hükümlerinin Kararın Resmi Gazete de yayımlanmasından başlayarak 6 ay sonra yürürlüğe girmesine, 13.11.2014 gününde oybirliği ile karar verildi.

Bu Kararın ardından 190 ve 185 olan ek ödeme oranlarının iptali sonrasında verilen 6 ay içerisinde yeni bir yasal düzenleme ile daha düşün oranda bir ek ödeme oranının belirlenmesi beklenmektedir.

Konu İle İlgili AYM Kararı Tam Metni İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler