1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Başbakan, 5 Bin Sosyal Hizmet Personeli Alınacak

Başbakan, 5 Bin Sosyal Hizmet Personeli Alınacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kadın ve Çocukları İlgilendiren Paketi Açıklıyor. Bu Kapsamda 5 Bin personel alınacak

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bugün hatta Şuan an itibariyle açıkladığı pakette Ailenin korunması, istihdamı ve kadınların çalışma hayatında korunması ve Nüfus dinamizminin korunması gibi 3 bileşenden 38 eylemden oluştuğunu açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada alınan tedbirlerden ve aileyi, kadının istihdama katılımını desteklediklerini belirtti. Davutoğlu Türkiyenin 50 yıllık perspektifin görüleceği önlemler alınması gerektiğini belirtti. Bu kapsamda Türkiye’nin risk haritasının oluşturulacağını ve 500 aileye 1 sosyal destek uzmanı düşeceğini belirtti. Bu kapsamda hali hazırda 2 Bin personel olduğunu ve 5 Bin personel alımı yapacağını belirtti.Davuroğlu,bu kapsamda sosyoloji, psikoloji, PDR, sosyal hizmet alanlarında 5 bin eleman daha istihdam edeceğiz dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu maliyetin en büyüğünün sosyal Maliyet olduğunu belirtti. Amaçlarının Kadının ne anneliğinden ne kariyerden vazgeçmemesi için böyle bir çalışma yaptıklarını dile getirilecek.

Annelerin Analık izni ile alakalı bir çok düzenlemeden bahsedildi. 

DİĞER HABER BAŞLIKLARI:

Anneye Doğum Sonrası 6 Aya Kadar Yarı Zamanlı Çalışma ve Tam Ücret

Doğum Yapan Anneye Her Doğum İçin 1 Altın Devletten

Evleneceklere Yüzde 15 Çeyiz Yardımı Devletten

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler