1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Bazı Memurlara Sağlık İzni ve Çalışma Sürelerinin Kısaltılması İçin Kanun Teklifi

Bazı Memurlara Sağlık İzni ve Çalışma Sürelerinin Kısaltılması İçin Kanun Teklifi

Meclise sunulan kanun teklifi ile bazı sağlık personeline Sağlık İzni ve Çalışma Sürelerinin Kısaltılması talep edilmektedir.

A+A-

Milletvekili Ruhsar DEMİREL tarafından Meclise sunulan Kanun Teklifi ile,düşük dozlarda uzun süreli radyasyona maruz kalınan ameliyathaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan personele her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir ay şua izni verilmesi ve bu personelin haftalık çalışma süresinin 35 saate düşürülmesi için Kanun Teklifi verildi.

İte O Kanun Teklifi

RADYOLOJİ, RADİYOM VE ELEKTRİKLE TEDAVİ VE DİĞER FİZYOTERAPİ MÜESSESELERİ HAKKINDA KANUN İLE DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 19/4/1937 tarihli ve 3153 sayılı Radyoloji, Radiyom ve Elektrikle Tedavi ve Diğer Fizyoterapi Müesseseleri Hakkında Kanunun Ek 1 inci Maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“İyonlaştırıcı radyasyonla teşhis, tedavi veya araştırmanın yapıldığı yerler, düşük dozlarda uzun süreli radyasyona maruz kalınan ameliyathaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan personelin haftalık çalışma süresi 35 saattir.”

MADDE 2- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 103 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan personele, düşük dozlarda uzun süreli radyasyona maruz kalınan ameliyathanelerde çalışan personel ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan personele her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir aylık sağlık izni verilir.”

MADDE 3- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler