1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bilgisayar İşletmenliği Hakkında Sorulan Soruların Cevapları

Bilgisayar İşletmenliği Hakkında Sorulan Soruların Cevapları

Bilgisayar İşletmenliği Hakkında Sorulan Tüm Soruların Cevaplarını Sizler İçin Hazırladık Bilinmesi Gereken Her Şey Bu Yazıda

A+A-

Bilgisayar İşletmenliği Hakkında Sorulan Tüm Soruların Cevaplarını Sizler İçin Hazırladık Bilinmesi Gereken Her Şey Bu Yazıda.

www.MyMemur.com ailesi olarak Kpss Tercihlerinde bir çok adayın kafasını karıştıran soru olan Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda topluyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları farklılıklar göstermektedir. 160 saat, 120 saat, 70 saat veya 30 saatlik kurslar var bunların hepsi Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası yerine geçer. Kaç yıl önce olursa olsun tüm sertifikalar geçerlidir.

Örgün Eğitim Yoluyla alınan tüm bilgisayar içerikli dersler belgelendirmek kaydıyla Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Yerine Geçer. Örneğin: Enformatik dersi, Bilgisayar, Bilgisayara Giriş, Temel Bilgi Teknolojileri vs…

Bilgisayar içerikli derslerin kaç dönem veya kaç saat Kaç Kredi alındığının bir önemi yok örgün eğitim yoluyla alınan tüm dersler belgelendirmek kaydıyla geçerlidir. Ayrıca geçme notunun bir önemi yoktur adayın dersi başarı ile tamamlaması yeterlidir.

Açıköğretim Lisesi / Açıköğretim Fakültesi’nde görülen bilgisayar içerikli dersler sertifika yerine geçmez derslere girmek şarttır.

Kpss 2014/2 Yerleştirme Tercih Kılavuzunda aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.

3.11. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde hızlı klavye kullanımı(F Kalvye) dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.'den Onaylı Hızlı Klavye Kullanımı (F Klavye) Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

3.12. Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler