1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Bilişim Derslerinin Kaldırılacağı Haberlerine MEB'ten Yalanlama

Bilişim Derslerinin Kaldırılacağı Haberlerine MEB'ten Yalanlama

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Bilişim Derslerinin Kapatılacağı Haberleri Hakkında Yapılan Basın Açıklamasında Yalanlama Geldi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan basın açıklamasında internet sitelerinde yer alan Bilişim Dersleri ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Haber içiriklerinde zorunlu olarak okutulan Bilişim Teknolojileri ve yazılım Derslerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında tüm ortaokullarda seçmeli olacağı hakkında Talim ve Terbiye Kurulunca sendikaların görüşü alındı ve bu şekilde uygulanacağı belirtilmektedir.
Şu an itibari ile Bilişim Teknoloji ve Yazılım Dersi ortaokulun 5. ve 6. Sınıflarında zorunlu olarak okutulmakta. Fakat 7. Ve 8. Sınıflarda ise seçmeli okutulmakta olduğu söylendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin kaldırılması konusunda ve ders saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler