1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Çalışma Bakanı'nın Açıklamaları Emeklileri Tatmin Etmedi

Çalışma Bakanı'nın Açıklamaları Emeklileri Tatmin Etmedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ in emeklilerle ilgili yeni düzenleme hakkında yaptığı açıklamalar emeklileri memnun etmedi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ in emeklilerle ilgili yeni düzenleme hakkında yaptığı açıklamalar emeklileri tatmin etmedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Ekonomi Koordinasyon  Kurulu Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalar yapan Bakan Faruk Çelik, , emeklilerle ilgili daha önce açıkladığı yeni düzenlemenin de  sorulması üzerine:

"Emeklilerle ilgili çok keyfi bazı ifadeler kullanılıyor. Yani sosyal  güvenlik reformu neticesinde şu anda sistemin rayına oturmaya başladığını gördük  ve yıllardır popülist politika neticesinde emeklilere kazandıralım derken bütün vatandaşlarımıza emeklilerle birlikte nasıl kaybettirildiğini hepimiz izledik. Bu şekilde bir yaklaşımın, seçim öncesinde bir yaklaşımın doğru olmayacağını ifade  ettik ama emeklilerimize biz hep sahip çıktık. Hep enflasyonun üzerinde  ücret  artışını sağladık. Talepleri yok mu, var. Bu talepler, imkanlarımız çerçevesinde  değerlendirilip yerine getirilmeli. Aksi takdirde popülist yaklaşımlar, sosyal  güvenlik sistemi yeniden tahrip eder ki bu yaklaşımı biz kesinlikle doğru  bulmuyoruz. Bu anlamda Sayın Başbakanımıza daha önce Bakanlar Kurulunda daha  sonra bizzat kendilerine sosyal kesimlerde yaşanan sorunları, kamu çalışanları,  esnaflarımızın yaşadığı sorunları bir paket olarak takdim etmiştik. O  değerlendirmenin neticelerini elbette Sayın Başbakanımız açıklayacaktır."ifadelerini kaydetti.

Emeklilerle ilgili düzenlemenin, seçim öncesine yetişip  yetişmeyeceğine sorusuna Bakan Çelik, "Bu tamamen başbakanımızın  takdiri. Biz bunu, Bakanlar Kurulu'nda kendilerine takdim ettik. Nerede talepler  var, bu taleplerin bütçemizde örtüştüğü noktalarla ilgili kararı kendileri  verecek" dedi.Bakan Çelik' in bu açıklamaları emeklileri memnun etmedi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler