1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Yer Değişikliği Kurası İlan Metni

Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Yer Değişikliği Kurası İlan Metni

DHY kapsamında yükümlülüklerini yerine getirenlerin tekrar DHY olduklarında aynı yere atananlara yer değişikliği kurası yapılacaktır.

A+A-

6514 sayılı Kanunun 43. Maddesi İle 3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek-4 üncü maddesinin 2 nci Fıkrasına Eklenen Hüküm Kapsamında Yapılacak Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Yer Değişikliği Kurası İlan Metni

6514 sayılı Kanunun 43 üncü maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek- 4 üncü maddesinin 2 nci fıkrasına eklenen "Ancak beşinci ve altıncı grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile Bakanlar Kurulunca tespit edilecek il merkezi ve il merkezlerine bağlı yerleşim yerlerinde Devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirenler, tekrar Devlet Hizmeti Yükümlüsü olduklarında istekleri dışında bu yerlere atanamazlar hükmü gereği aşağıdaki esaslar ve ilan edilen takvim çerçevesinde ilgili maddeden yararlanmak isteyen personel için bir defaya mahsus olmak üzere PBS (personel bilgi sistemi) üzerinden ön başvuru alınarak noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yeniden yerleştirme işlemi yapılacaktır.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler