1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Devletin Yurtlarında Barınan Çocukların Memurluğa Yerleştirilmeleri
Devletin Yurtlarında Barınan Çocukların Memurluğa Yerleştirilmeleri

Devletin Yurtlarında Barınan Çocukların Memurluğa Yerleştirilmeleri

Eski İsmi İle SHÇEK Yeni İsmi İle Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde Barınan Çocuklar Devlet Memurluğuna Nasıl Alınıyor

A+A-

8 Şubat 2015 tarihinde yayımlanan Kamu Personeli Genel Tebliğinde Sosyal Hizmet Modelinden yararlanan çocukların işe alınmaları süreci ile ilgili detaylar yer almaktadır.

Bu tebliğin bir önceki tebliğe göre en önemli değişikliği kurumların ayrı ayrı yaptıkları sınavları ortadan kaldırarak yerine Merkezi yerleştirme uygulaması getirilmiştir.

Kimler bu modelden faydalanacak sorusunun cevabı ise: sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklar arasından en az 2 yıl bulunmuş ve reşit olduğu tarih itibariyle faydalanmaya devam ediyor olmak şart. 18 yaşını dolduranlar 2 yıl içerisinde Bakanlığa başvurmuş olmaları şart.

Sosyal Hizmet modellerinden yararlanan çocuklar nasıl işe yerleştirilecek sorusunun cevabı ise: ilkokul, ilköğretim ve ortaokul mezunları kura ile atamaları yapılacak. Lise, Önlisans ve Lisans mezunları ise KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile Merkezi  Yerleştirme ile yapılacaktır.

Tebliği İçin Tıklayınız.

Emeklilerin Yeniden Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıldır?

Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıl oluyor?

İlk Defa Devlet Memuru Alımında Süreç Nasıl İşliyor

Gazi,Gazi ve Şehit Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor?

Memurluktan İstifa Edenlerin Tekrar Memuriyete Nasıl Alınır

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler