1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Vaiz Alımı 2015

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Vaiz Alımı 2015

Diyanet Hizmetleri Sınıfında 100 Kişi Vaiz Olarak İstihdam Edilecek Başvuru Tarihleri 25 Mart 2015 - 08 Nisan 2015

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında, Diyanet Hizmetleri Sınıfında 100 kişi 1 ile 9 uncu dereceler arasında vaiz olarak istihdam edilecektir. Diyanet İşleri Başkanlığı vaiz alımı kurum içi personellerin sözlü sınavla naklen atamaları yapılacaktır.

Başvurabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/a maddesi yani kadrolu olarak çalışan olmak şart. En az dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezunu olmak, İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak.

Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında iki (2) yıl görev yapmış olmak, Memuriyette adaylığı kalkmış olmak, Erkek olmak. Vaizlik müktesebi olanlar ve halen vaiz olarak görev yapanlar bu sınava başvuru yapamazlar.

Başvurular Başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapacaktır.

DİB Vaiz Alımı İlan Tam Metni İçin Tıklayınız.

My Memur İş İlanları Sayfası İçin Tıklayınız.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler