1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB, KPSS 2017/1 Merkezi Yerleştirme İşlemleri Duyurusu
DPB, KPSS 2017/1 Merkezi Yerleştirme İşlemleri Duyurusu

DPB, KPSS 2017/1 Merkezi Yerleştirme İşlemleri Duyurusu

DPB tarafından yayımlanan duyuruda zabıt memur alımı yaş şartı, VHKİ kadrosu için istenilen Hosteslik Sertifikası ve bazı pozisyonlar için istenen yabancı dil seviye şartı hususlarında açıklama yapıldı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmeleri hakkında duyuru yayımladı. DPB tarafından yayımlanan duyuruda zabıt memur alımı yaş şartı, VHKİ kadrosu için istenilen Hosteslik Sertifikası ve bazı pozisyonlar için istenen yabancı dil seviye şartı hususlarına açıklık getirildi.

Çorum İl Özel İdaresi VHKİ kadrosu için istenilen “6285-M.E.B.'Dan Onaylı Hosteslik Sertifikası Sahibi Olmak” nitelik kodu Çorum il özel idaresince ilgili kadro için talep edilmesi gereken “6225” kodu yerine sehven talep edilmiş olup, ilgili kurumun talebi üzerine “6285” kodu ilgili kadro için istenilen nitelik kodları arasından çıkarıldığı açıklandı.

2017/1 KPSS merkezi yerleştirmesinde zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmaların yapıldığı zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için “gerek görevin niteliği ve gerekse bu görevi yürütecek personelin özellikleri itibariyle, hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesi için otuz yaşını doldurmamış olmak şartının aranmasının uygun olacağının” yazı ile bildirilmesi üzerine “6199” kodu ilgili kadrolara eklendiği belirtildi.

KPSS 2017/1 tercih bilgi sisteminde yer alan Çatalağzı Belediye Başkanlığına ait kadrolar ilgili Belediye Başkanlığının yeni personel alımı için İçişleri Bakanlığımızdan izin alınmadı için 2017/1 KPSS tercih kılavuzundan çıkarıldığı bildirildi.

Ayrıca, Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğünce talep edilen mühendis unvanları için talep edilen nitelikler ve bu nitelikler içerisinde yer alan yabancı dil ve yabancı dil seviyeleri de adı geçen kurumlarca halen var olan ve öngördükleri ihtiyaçları çerçevesinde belirlen açıklandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler