1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Duyarlı Halkımıza Önemli Duyuru

Duyarlı Halkımıza Önemli Duyuru

Duyarlı Halkımıza Önemli Duyuru

A+A-

mymemur.com sitemizde yayınlanan doğum sonrası memur ve işçi anne babaların yarı zamanlı çalışmasına olanak sağlayan kanun ile ilgili haberimizden sonra serpil isminde duyarlı bir  okuyucumuzdan aldığımız bir talep  son derece haklı olduğunu ve bu yerli talebini biz mymemur ailesi olarak paylaşmayı ve kamuoyuna duyurmayı kendimize bir görev ve engelli vatandaşlarımıza ve onlara bakmakla yükümlü olan anne ve babalara bir borç olarak gördük.  
İsterseniz kısaca kanunun içeriğini daha sonrada kullanıcımız talebini sizlerle paylaşalım.
Bahsi geçen Kanunda çocuğun okul çağına kadar  doğum izninden sonrayarı zamanlı çalışma hakkından  yararlanılmaya başlanacak , Böylelikle ilköğretim çağına kadar çocuğunun bakımı ve yetiştirilmesi amacı ile memur anne ve baba 5.5 yıl yarı zamanlı çalışarak bu haktan yararlanacak.
Şimdi serpil adlı duyarlı üyemizin bize göndermiş olduğu talep mesajında şöyle yazıyor :
"Lütfen engelli çocugu olan çalışan anneler unutulmasın . Bizim büyümeyen bize muhtaç olan bebeklerimiz var. Yarı zamanlı çalışma engelli çocugu olan çalışan annelerede uygulanmasını talep ediyorum"
Bir anne çocuğunun mutluluğu dışında başka ne isteyebilirki burdada kendisi için istiyormuş gibi görünen  yarı zamanlı çalışma uygulamasını aslında çocuğuna daha iyi bakabilmek ve tanımadığı insanlara belkide emanet edip işe gitmek zorunda kalmamak için istiyor. Engelli çocukların bakımı normal çocuk bakımına oranla en az iki kat daha zor ve emek isteyen bir durumdur ve engelli çocuğun ruh halinden istek ve duygularından sadece anne ve babası anlayabilir. Ülkemizde Engelli bir birey  olmak birçok zorluklarla mücadele etmek anlamına geliyor buna bazı yöneticilerin duyarsızlığı ve halkımızın bilinçsizce etrafında engelli bireyler olduğunu unutarak yaşamlarına devam etmeleri ve zaten engelliler için zor olan hayat mücadelesini onlar için dahada zor bir hale dönüştüren  malesef bir çok vatandaşımızın yaptığı yanlış uygulamalardır. En basit örnek kaldırımlara bilinçsizce bırakılan arabalar oradan geçmesi muhtemel tekerlekli sandalye kullanan bir engelli vatandaşımızı nekadar zor duruma sokacağını düşünmeden park etip gitmesi,bunun gibi bir çok örnek verilebilir.
Bizim en büyük insanlık görevlerimizden biri yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek ama biz onlara yardım edecegimize işlerini daha da zorlaştırıyoruz . Serpil hanımın önerisine mymemur ailesi olarak sonuna kadar katılmaktayız Lütfen engelli vatandaşlarımıza ve onlara bakan o sayğıdeğer elleri öpülesi anne ve babalara hayatı kolaylaştırmak için elimizden geleni yapalım. Engelli bir bireye bakmak büyük emek ve çaba gerektirir tabiki bunlar içinde vakit olması gerekir, engelli bireylerin bir çoğu kendi yaşamlarını sürdürebilecek güce sahip değildirler bunun içinde bakıma ihtiyaç duyarlar bizim özelliklede çalışan anne ve babalara verebilecegimiz en güzel hediye onlara çocuklarına bakabilmeleri için vakit yaratmaktır. 

Buradan ulaşabildiğimiz bütün yöneticilere sesleniyoruz engelli çocuğu olan anne ve babalarada bu yasa kapsamına alınmalarını ve duyarlı bütün vatandaşlarımızın (engelli çocugu olsun yada olmasın) bir dilekçe veya mail yoluyla başbakanlık ve bimer kurumuna mail atıp bu talepte bulunmalarını rica ediyoruz. Unutmayalımki en büyük engel insanın fiziksel engelli değil  düşünceleri ve hayata bakış açısıdır.  

mymemur.com adına bütün duyarlı halkımıza TEŞEKKÜR EDERİZ.  

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler