1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Eczacıları ve Eczaneleri İlgilendiren Yönetmelik Değişikliği Yayınlandı
Eczacıları ve Eczaneleri İlgilendiren Yönetmelik Değişikliği Yayınlandı

Eczacıları ve Eczaneleri İlgilendiren Yönetmelik Değişikliği Yayınlandı

7 Şubat 2015 CUMARTESİ Resmi Gazete'de Eczacıları ve Eczaneleri İlgilendiren Yönetmelik Değişikliği Yayınlandı

A+A-

7 Şubat 2015 CUMARTESİ Resmi Gazete'de Eczacıları ve Eczaneleri ilgilendiren yönetmelik değişikliği yayınlandı. 7 Şubat 2015 CUMARTESİ Resmi Gazete Sayı: 29260

Önceki madde içeriği söyle idi:

(8) Muayenehaneler ile sadece tahlil ve görüntüleme hizmeti veren laboratuvar tanı merkezleri hariç olmak üzere, içinde sağlık kurum ve kuruluşu bulunan bina ve bahçesi ile müştemilatında serbest eczane açılamaz. Havaalanları, otogarlar ile tren garları ve limanlarda bu kısıtlama uygulanmaz. Bu maddenin yerine yayınlanan içerik:

MADDE 1 - 12/4/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 20 nci maddesinin sekizinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"(8) Muayenehaneler ile sadece tahlil ve görüntüleme hizmeti veren laboratuvar tanı merkezleri hariç olmak üzere, içinde sağlık kurum ve kuruluşu bulunan bina ve bahçesi ile müştemilatında serbest eczane açılamaz. Ancak, içinde eczane bulunan binalarda mevcut eczane veya eczanelerin en az beş yıl süreyle faaliyette bulunması kaydıyla sağlık kurum ve kuruluşu açılmasına izin verilebilir. Havaalanları, otogarlar ile tren garları ve limanlarda bu kısıtlama uygulanmaz."


MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı yürütür.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler