1. HABERLER

  2. SORU & CEVAP

  3. Engelli Memurlar Hakkında TBMM’de Soru Önergesi Verildi
Engelli Memurlar Hakkında TBMM’de Soru Önergesi Verildi

Engelli Memurlar Hakkında TBMM’de Soru Önergesi Verildi

Engelli memur alımı hakkında Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde engelli memur kadroları, işe alınan engelli sayısı gibi sorular yer aldı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ya cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verildi. 10 Ekim 2017 tarihinde TBMM Başkanlığına sunulan ve sözlü olarak yanıtlanması talep edilen soru önergesinde engelli memurlar hakkında sorular yer aldı. Bakan’a geçmiş dönemlerdeki engelli memur alımları, boş kadrolar gibi sorular soruldu.

Soru önergesinde yer alan sorular

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Çalışma Bakanı’na yöneltilen sözlü soru önergesinde; kamu kurum ve kuruluşlarında engellilere ayrılan boş kadroların olup olmadığı sorusu yer aldı. Ayrıca Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’na 2016 ve 2017 yıllarında istihdam edilen engelli personel sayısı da soruldu.

Çalışma Bakanı’na ayrıca özel sektörle ilgili sorular da yöneltildi. İşçi sayısı 50’den fazla olan özel sektör iş yerlerinin kaçında engelli işçi çalıştırıldığı ve engelli işçi çalıştırması gerektiği halde bunu yapmayan iş yeri sayısı da sözlü soru önergesinde yer aldı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler