1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Gelir İdaresi Başkanlığı 1320 Gelir Uzman Yardımcısı Personel Alımı 2015

Gelir İdaresi Başkanlığı 1320 Gelir Uzman Yardımcısı Personel Alımı 2015

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 1320 gelir uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. GİB 1320 Personel Alımı Başvuru tarihleri ise 6 Nisan 2015 ile 17 Nisan 2015 olarak...

A+A-

Devlet personel Başkanlığı DPB tarafından 23 Mart 2015 tarihinde yayımlanan ilan ile Gelir İdaresi Başkanlığı yani kısacası GİB tarafından toplam 1320 gelir uzman yardımcısı alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Gelir İdaresi Başkanlığı 1320 gelir uzman yardımcısı Personel Alımı kapsamında sadece 1980 yılı ve sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli Seçme Sınavı A grubundan en az 70 puan alanların başvurabileceği ilana genel şartlar şöyle; Adayların sadece 1 ili seçebileceği ilana başvurabilmek için Kpss P35 puan türünden en az 70 puan alanlar arasından her il ayrı ayrı değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirme neticesinde 5 katı aday Kpss puanına göre sınava hak kazanacaktır.

Yazılı sınavı kazananlar arasından her ilde alınacak personel sayısının 2 katı aday sözlü sınava hak kazanacaktır. Sözlü sınavda başarılı olmak için en az 70 puan almak şart.

Gelir Uzman Yardımcısı Olabilmek için, Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak şart. 1980 yılı ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilecektir. Kpss 2013 ve 2014 yıllarında alınan puanlar geçerlidir.

Başvurular elektronik ortamda doldurulacak formla beraber Gelir İdaresi Başkanlığı'na teslim edilecektir. Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı 1320 Personel Alım İlan Metni İçin Tıklayınız.

My Memur İş İlanları Sayfası İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler