1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Giresun otobüs bileti

Giresun otobüs bileti

Köyden kente göçün en çok yaşandığı yerlerden olan Karadeniz Bölgesi verimli toprakları ile ve doğasıyla insanları cezbetmektedir.

A+A-

Köyden kente göçün en çok yaşandığı yerlerden olan Karadeniz Bölgesi verimli toprakları ile ve doğasıyla insanları cezbetmektedir. Bu güzel kentlerden bir tanesi de Giresun kentidir. Giresun otobüs bileti almak ve fındığı en tazesinden yemek için otobusbiletleri.com.tr sitesinden yararlanabilirsiniz.   Türkiye’nin en zengin fındık bahçeleri Giresun’da uzanıyor. Giresun, yetiştirdiği fındığı ile bütün dünyada ünlü. Türkiye’nin en zengin fındık bahçelerine Sahip. gür yeşillikler içinde uzanan, Karadeniz’deki en şirin illerimizden biridir. Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz yöresinde yer alır. İl sınırlan Ordu, Sivas, Erzincan, Güjnüşhane ve Trabzon’a komşudur. Arazi çok dağlıktır. Kıyıdan itibaren dik yamaçlar başlar. Bunlar, içeriye doğru en az 2000 metreye yükselen sıradağlara ulaşır. Batıda Karagöl dağlan 3000 metrenin üstündedir. Dağların, hemen kıyıdan başlaması, tarıma elverişli geniş ovaların meydana gelmesini önlemiştir. Buna rağmen Aksu, Batîama, Karşıt ve Güre çayı vadisinde, bol alüvyonlu ve çok bereketli alanlar vardır. Giresunda, Karadeniz’in bol yağışlı, nispeten ılık iklimi hüküm sürer. Yazlar, bunaltıcı sıcaklardan uzaktır. Kışlar pek az karlı olur. Ama iç kısımlara doğru iklimi sertleşir ve İç Anadolu’nun özelliklerini taşır.  

www.otobusbiletleri.com.tr ile Giresun'a Bilet

  Otobusbiletleri.com.tr sitesindeki en ucuz Giresun otobüs biletleri için arama yapmanız yeterlidir. Giresun’da il ekonomisinin baş ürünü fındık, mısır ve balıktır. Bu şirin ilimiz tek başına, Avrupa'da “Fındık yetiştiren bir ülke olarak adını duyurmaya uğraşan “İtalya'dan çok daha fazla fındık yetiştirir. İtalya’nın yıllık fındık üretimi 50 bin tondur. Giresun’un yıllık fındık üretimi, 60 bin tonun altına nadiren düşer. Bu yörede yetişen fındıklar, dünya çikolata fabrikalarının büyük rağbet gösterdiği, en kaliteli fındıklar arasındadır. Bu yüzden, dünya çapında ünlüdür. Zaten, ilin sanayi ağırlığım çeken tesisler de fındık kırma fabrikaları ve “Fisko - Birlik” kuruluşlarıdır. Son yıllarda Giresun’da yapılan “Sekerli Fındık Ezmesi" turistik bir özellik taşımaya başlamıştır. Sözün kısası fındık, hem Giresun’un büyük gelirini, hem de ülkemizin başlıca döviz kaynaklarından birini teşkil eder.   Giresun'a otobüs biletleri almak için www.otobusbiletleri.com.tr sitesine uğrayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler