1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği ile Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde Neler Değişti

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği ile Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde Neler Değişti

19 Ocak 2015 Günü Resmi Gazete de Yaymlanan İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği ile Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliği'nde Neler Değişti

A+A-

19 Ocak 2015 Günü Resmi Gazete de Yaymlanan İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği ile Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliği'nde Neler Değişti.

2014 Yılı içerisinde yapılması beklenen İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı Yönetmelik değişikliği sebebiyle yapılamamıştı. Müdürlük kadrolarına atamalarda "sözlü sınav" ile yapılması ibaresinin "yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalaması" şeklinde değiştirilmesi uzun bir süre aldı.

Hazırlanarak Resmi Gazete de yayımlanan İçişleri Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliği değişikliğinde daha önceden İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü kadrolarına atamaların doğrudan Bakan Oluru ile yapıldığı bilinmekteydi. Yeni eklenen madde ile İl Dernekler Müdürlüğü kadrolarına da Bakan Oluru ile atama yapılabilecek.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü kadroları İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği ile yapılacak olan sınava dahil edildi.

Ayrıca Görev Grupları Arasında veya Aynı Grup İçerisindeki Geçişler bölümünde;

- Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü dışındaki birimlerde en az beş yıl şube müdürü olarak görev yapanlar il yazı işleri, il mahalli idareler, il idare kurulu, il basın ve halkla ilişkiler, 112 acil çağrı merkezi,  il planlama ve koordinasyon ve il sosyal etüt ve proje müdürlüğüne,

- İl sosyal etüt ve proje, il planlama ve koordinasyon müdürleri ile il yazı işleri, il mahalli idareler, il idare kurulu, il basın ve halkla ilişkiler, 112 acil çağrı merkezi müdürleri ve taşra teşkilatında bulunan şube müdürleri bu kadrolarda en az beş yıl çalışmak şartıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü dışındaki birimlerde bulunan şube müdürlüklerine,”

- İl yazı işleri, il mahalli idareler, il idare kurulu, il basın ve halkla ilişkiler müdürleri, 112 acil çağrı merkezi müdürleri ve taşra kadrolarında bulunan şube müdürleri kendi aralarında,”

- Koruma ve güvenlik görevlisi, memur, sekreter, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni ve dengi diğer kadrolarda görev yapanlar kendi aralarında,”

- Şef olarak görev yapanlar istekleri halinde bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşımak kaydıyla çözümleyici kadrosuna atanabilirler.

İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik İçin Tıklayınız.

İçişleri Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler