1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı. Değişikliğin yapıldığı yönetmelik 29 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

SGK; Sosyal Güvenlik Kurumu şube müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü merkez müdürlüğü, VHKİ, şef gibi görevde yükselme gerektiren kadrolara başvurabilmesi için en az 6 aylık bir süre SGK' da çalışması gerekecek. Yayımlanan yönetmelik ile birlikte grafiker, aktüer, matematikçi, çözümleyici unvanları da, unvan değişikliği yapılacak.

SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile  Şube müdürlüğü ve SGM merkez müdürlüğü, Uzman kadrosu,  için açılacak olan görevde yükselme sınavına grafiker, biyolog unvanındaki personelde başvurabilecek. 6 ay çalışma şartı yeterli olacak.

Sosyal Güvenlik Merkez Müdür yardımcılığı için açılan görevde yükselme sınavına ise aktüer, grafiker unvanındaki personelde girebilecek. Yönetmelik ile yazılı sınavdan en az 70 puan Sözlü sınav ile 60 puan şartı bulunuyor.

SGK Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

29 Kasım 2014 Tarihli ve 29190 Sayılı Resmi Gazete 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler