1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. GTHB Dönem Atamaları ile İlgili Yürütmeyi Durdurma Kararı

GTHB Dönem Atamaları ile İlgili Yürütmeyi Durdurma Kararı

Mahkemeden,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Dönem Atamaları ile İlgili Karar.....

A+A-

Danıştay 2 Dairesinin 2014/6119 esasında açılan davada, anılan Başkanlığa 02.10.2014 tarihli Kararına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından tüm Valiliklere gönderilen "Dönem Atamaları" konulu, 37213313.903.02 sayılı Genel Yazının 3. maddesinde yer alan, "... 30.6.2014 tarihi itibariyle ilan edilecek aynı unvanda norm kadro doluluk oranı % 50'nin altında olan il ve kuruluşlardan yer değiştirme talebi alınmayacaktır." şeklindeki kural ile 4. maddesinde yer alan "...Personel tarafından, internet ortamında yapılan ve kaydedilen müracaat formu, çalıştıkları birimlere göre, İl Müdürü veya ilgili kuruluş müdürü tarafından kendileri için açılan onay butonu ile onaylandıktan sonra geçerli olabilecektir.

İl Müdürü veya kuruluş müdürünün onaylamadığı müracaatlar  işleme konmayacaktır." ibaresi ve anılan Genel Yazının dayanağı olan Tarım ve Kövişleri Bakanlığı Taşra Teşkilatı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik'in 14. maddesinin g) bendi hükmü yönünden 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 27. maddesinin 6352 sayılı Yasa ile değiştirilen 2. fıkrasında öngörülen koşulların gerçekleşmiş bulunduğu da gözönünde tutularak yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir.

Mahkeme kararı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler