1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İlk Defa Devlet Memuru Alımında Süreç Nasıl İşliyor
İlk Defa Devlet Memuru Alımında Süreç Nasıl İşliyor

İlk Defa Devlet Memuru Alımında Süreç Nasıl İşliyor

Kamu Personeli Genel Tebliğinin Devlet Memurluğuna Alınma başlıklı bölümünde Devlet Memur Alımında Süreç Nasıl İşliyor. 8 Şubat 2015 tarihli Tebliğ...

A+A-

ÇSGB (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) tarafından yani aslında Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu gün yayımlanan resmi gazetede Kamu Personeli Genel Tebliğ Yayımlandı.

8 Şubat 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanan kamu personeli Genel Tebliğ ile 24 Mayıs 2013 tarihinde yayımlanan Kamu Personeli Genel Tebliğinin Devlet Memurluğuna Alınma başlıklı bölümü değiştirildi. İşte Genelgeden satır arası başlıklar.

İlk Defa Devlet Memurluğuna Alınma

8 Şubat 2015 tarihinde yayımlanan tebliğin bu başlığı altında aslında memur olarak atanacak olan kamu personelinin nasıl alınacağı, Kamu personeli ihtiyacının kimler tarafından ve nasıl belirleneceği gibi konulardan bahsediliyor. Bu konu kanun ve Yönetmelik ile zaten bellidir. Tebliğ ilede zaten bukonulara açıklık getirilmiştir.

Tebliğde; Devlet Memuru olabilmek için adayların Devlet memurluğu sınavlarına girmeleri ve sınavı kazanmalarının şart olduğundan bahsediliyor. Yine tebliğde Kamu Kurum ve Kuruluşlarının personel taleplerinin doğrultusunda sınav tarihlerinin Devlet Personel Başkanlığı yani DPB ile ÖSYM tarafından ortak kararlaştırılacağı belirtiliyor.

Yani tebliğ ile memur olmak isteyenlerin Öncelikle KPSS sınavına girmeleri gerektiği ve aldıkları puan kapsamında; (A) grubu kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarının; (B) grubu kadrolar için ise ÖSYM ile Alım yapacak olan Kamu Kurumlarının ilanlarının takip edilmesi gerektiğinden ve başvurularında yine ÖSYM’ye yada personel alımı yapılacak olan kurumu yapılacağından bahsediliyor.

TEBLİĞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Hizmetlerde Yetişen Çocukların Memurluğa Alınmalarında Süreç Nasıldır?

Emeklilerin Yeniden Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıldır?

Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıl oluyor?

Gazi,Gazi ve Şehit Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor?

Memurluktan İstifa Edenlerin Tekrar Memuriyete Nasıl Alınır

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler