1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamuda Tüm Sözleşmeli Personel Kadro İstiyor

Kamuda Tüm Sözleşmeli Personel Kadro İstiyor

İş güvencesiz ve geleceğinden endişeli kamuda görev tüm sözleşmeli personel kadro talep ediyor.

A+A-

Bilindiği üzere 2013 yılında Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilmişti. Ancak 2013 yılından sonra kamuya istihdam edilen 4/B’li ve diğer sözleşmeli personellerde yasalarımızdaki eşitlilik hükümlerine göre kadroya geçirilmesi gerekmektedir.

Her yıl sözleşme imzalamak zorunda kalan ve bir sonraki mali yılda acaba sözleşmem yenilenecek mi kaygısında olan sözleşmeli personel, iş güvencesiz ve aynı işi yapmasına rağmen 657 sayılı 4/A’dan farklı statüde çalıştırılması sebebiyle bu durum iş barışını zedelemektedir.

Ayrıca çakılı pozisyonda çalışmak zorunda kalan sözleşmeli personelin eş durumundan bir araya gelememesi nedeniyle aile birliği bozulmaktadır.

Ayrımcılığın ortadan kalkması ve yukarıda sıraladığımız nedenlerden dolayı kamu kurum ve kuruluşlarında görev tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilmesi gerekiyor.

MyMemur.com olarak ta buradan TÜM SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO sloganı başlatıyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler