1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamuya Sertifikalı Değil Bilgisayar Bölümü Mezunları Atanmalı

Kamuya Sertifikalı Değil Bilgisayar Bölümü Mezunları Atanmalı

Kamu kurum ve kurumlarına memur alımlarında bilgisayar sertifikalı değil 100 bin bilgisayar bölümü mezunları atanmalıdır.

A+A-

Ön lisans bilgisayar bölümü mezunlarının mağduriyetlerini paylaşan okuyucumuzun MyMemur.Com iletişim göndermiş olduğu maili sizlerle paylaşıyoruz.

Ön lisans bilgisayar bölümü mezunlarının mağduriyetleri arasında en önemli noktada olan Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası 2 ay gibi bir sürede temin edilebildiği için en az 2 yıl boyunca eğitimini bu bölümde yapmış olan Ön lisans Bilgisayar mezunlarını kamuya atanma konusunda sıkıntıya düşürmektedir.

Bu sebeptendir ki Sertifika ile atama yapılmaması konusunda yetkililerden ısrarla çözüm bekleyen Ön lisans Bilgisayar Bölümü mezunları, merkezi atama ile alınan Bilgisayar işletmeni ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni gibi unvan’ların bilgisayar sertifikalı herhangi bir Ön lisans programından mezun olan (3001+6225) nitelik koduna değil, kendilerinin mezun olduğu Ön lisans Bilgisayar bölümleri olan 3246-3247-3248-3249-3253 nitelik kodlarına verilmesini istemektedirler.

Sertifika mağduriyetlerinin yetkililer tarafından atama dönemlerinde göz önünde bulundurulmasını ve çözümünü isteyen Ön lisans Bilgisayar programını bitirenler, ayrıca 2014 Kasım atamasında kendilerine açılan 99 kadronun çok az olduğunu, 2015 yılı Nisan ayındaki atamada en az bölümleri için 3.000 kadro istediklerini dile getiriyorlar.

Başta Sayın Bakan Fikri Işık olmak üzere tüm devlet büyüklerinden destek ve çözüm bekleyen Ön lisans Bilgisayar mezunları KPSS den aldıkları yüksek puanlarla merkezi atamalarda açıkta kalmak istemediklerini belirtiyorlar.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler