1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KKK Sözleşmeli Er Alımı Kimler Başvurabilir

KKK Sözleşmeli Er Alımı Kimler Başvurabilir

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Başvuruların 1 Ocak 2015 Tarihinde Başlayacağını Bildirdiği Sözleşmeli Er Kadrolarına Kimler Ne Zaman Başvurabilecek

A+A-

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Başvuruların 1 Ocak 2015 Tarihinde Başlayacağını Bildirdiği Sözleşmeli Er Kadrolarına Kimler Ne Zaman Başvurabilecek.

KKK Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er ön başvuruları, genel ağ üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle 1  Ocak 2015 tarihinde yapılacağını duyurdu.

www.mymemur.com olarak sözleşmeli er alımı ile ilgili detaylar yayınlandığı anda sitemiz üzerinden yayınlayarak başvuru konusunda takipçilerimize destek verilecektir.

KKK Sözleşmeli Er alımı 2014 yılında yapılmıştı bu alımlara bakıldığında bu kadrolara atama şartları ortaya çıkmaktadır. Bu yıl alımı yapılan sözleşmeli er şartları şöyleydi;

Seçim aşaması sınavlarına katılan adaylara aynı yıl içerisinde ikinci defa ön başvuru yapma hakkı verilmeyecektir.

Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakat yapılmaktadır, yazılı sınav yapılmamaktadır.

Sözleşmeli erbaş ve erlerin ilk sözleşmeleri üç yıldan az, dört yıldan fazla olamaz. İlk sözleşmelerini müteakip yapacakları sözleşmelerin süresi en az bir yıl en fazla üç yıl olabilir. Hizmet süreleri en fazla yedi yıldır. Sözleşme süreleri sona ermeden istifa edemezler.

Sözleşmeli erbaş ve er olarak en az yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanlar, ilgili mevzuatlarındaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına Millî Savunma Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının belirleyeceği usul ve esaslar çerçevesinde atanırlar.

Sözleşmeli Er kadrolarına Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

- Terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, Yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olanlar başvurabilir.

Sözleşmeli Erlerin Maaşları Ne Kadar

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler