1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Maarif Müfettiş ve Maarif Müfettiş Yardımcılarına Gösterge Artışı Teklifi

Maarif Müfettiş ve Maarif Müfettiş Yardımcılarına Gösterge Artışı Teklifi

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklikle Maarif Müfettiş ve Maarif Müfettiş Yardımcılarına Gösterge Artışı Yapılabilir

A+A-

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklikle Maarif Müfettiş ve Maarif Müfettiş yardımcılarına gösterge artışı yapılabilir.

Gösterge Artışı Milletvekili Özcan YENİÇERİ tarafından hazırlanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Maarif Müfettiş ve Maarif Müfettiş Yardımcılarına ilişkin düzenlemeler içeriyor.

Kanun Teklifi;

-Birinci dereceli kadroya atanmış Maarif Müfettişleri hakkında 2000 Makam Tazminatı göstergesi uygulanmasını kapsıyor. Ayrıca,

-Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcılarının Özel Hizmet Tazminatı oranlarının yer aldığı unvan grubunun değiştirilmesini öngörüyor.

Kanun Teklifinin gerekçesinde; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Bakanlık Müfettişleri (Denetçiler) ile taşrada görev yapan İl Eğitim Denetmenleri (Eğitim Müfettişleri)’nin Maarif Müfettişi adı altında birleştirilerek il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde çalıştırıldıklarını ve il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde aynı işi yaptıkları halde farklı özlük haklarına sahip personelin olmasının çalışma barışını bozduğu da ifade edildi.

 

Kanun Teklifi

14/7/1965 TARİHLİ VE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ MADDE

1- 14/7/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesinin II-Tazminatlar kısmının

A-ÖZEL HİZMET TAZMİNATI bölümünün (h) bendinde yer alan Maarif Müfettişleri ve Maarif Müfettişi yardımcıları ibaresi madde metninde çıkarılmış ve (g) bendinde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi ve denetçi yardımcıları ibaresinden sonra gelmek üzere Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş yardımcıları ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- 657 Sayılı Kanuna ekli (IV) sayılı Makam Tazminatı Cetvelinin sekizinci fıkrasının (a) bendine Gençlik ve Spor Denetçileri ibaresinden sonra gelmek üzere Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş yardımcıları ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler