1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Mahkeme Süresi Belirtilmeden Görevlendirilmeyi Hukuka Aykırı Buldu

Mahkeme Süresi Belirtilmeden Görevlendirilmeyi Hukuka Aykırı Buldu

Ankara 6. İdare Mahkemesi; Memur'un Süresi Belirtilmeden Görevlendirilmesini Hukuka Aykırı Buldu ve işlemi iptal etti.

A+A-

Ankara 6. İdare Mahkemesi;  Orman ve Su İşleri Bakanlığında uzman olarak görev yapan memur’ a yapılan geçici görevin süresinin belirtilmemesi nedeniyle hukuka uygunluğunun bulunmadığını belirtilerek geçici görevi iptal etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığında uzman olarak görev yapan memur, Strateji ve Mali İşler Şube Müdürlüğü’ne görevlendirilmesi üzerine Bakanlığa dava açarak görevlendirmenin hukuka aykırı olduğunu belirtti ve idare tarafında yapılan bu işlemin iptalini istedi. Ankara 6. İdare Mahkemesi ise; Memur’un görevlendirme işleminde idarece belirlenmemiş bir zaman diliminde asıl kadrosundan uzak tutulmasına yol açıcı olduğundan hukuka uygunluk bulunmadığı belirtilerek işlemin iptaline karar verildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler