1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Meb 4+4+4 Sisteminden Vazgeçme Sinyallerini Veriyor

Meb 4+4+4 Sisteminden Vazgeçme Sinyallerini Veriyor

Milli Eğitim Bakanlığı Önümüzdeki Süreçte 4+4+4 Sisteminden Geri Dönüleceği Sinyallerini Veriyor

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın eğitim sisteminin yazboz tahtasına döndüğünü söylemesinden fazla uzun bir zaman geçmedi ki sistemdeki değişiklik sinyalleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İngilizce sisteminde yapılacak olan ve belirsizliğini de koruyan İngilizce Yeni Öğretim Sisteminden sonra 4+4+4 sisteminde de değişiklikler hatta köklü değişiklik yapılması hem sendikalar hem öğretmenler ve veliler tarafından sık sık gündeme oturmaktadır.

Ana okulunun tam da düzene girdiği “7 Çok Geç” isimli proje ile anaokullarına ilginin arttığı sırada sistemi değiştirerek allak bullak eden Milli Eğitim Bürokratları şimdi de eski sisteme dönüşün hazırlıklarını seçim sonrası yapmayı planladıkları haberleri gelmekte. 4+4+4 sistemine birçok kişinin itiraz etmesine rağmen değişikliğe gidilmemiş bilakis ısrar edilmişti.

Sistemdeki en büyük çatlaklardan biri de 5. sınıf öğrencilerinin uyum problemleri. Çünkü 5. sınıf  öğrencilerinin hazırbulunuşluk seviyeleri yetersiz olduğundan derslere halen sınıf öğretmenlerine yaklaştıkları gibi çocukluktan çıkmamış halde duruyorlar ve derslere seviyeleri yetersiz kalıyor. Bu durumdan öğretmenler de zorlandığı için sınıf öğretmenlerinin ilgilenmesi gerektiği zamanda branş öğretmenleri ile zorlukların ardı arkası kesilmiyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler