1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB "Davranış Puanları Sisteme Tüm Öğretmenler Tarafından Ayrı Ayrı Girilecek"

MEB "Davranış Puanları Sisteme Tüm Öğretmenler Tarafından Ayrı Ayrı Girilecek"

MEB gönderdiği yazıda Davranış Puanları Sisteme Tüm Öğretmenler Tarafından Ayrı Ayrı Girileceğini belirtti.

A+A-

Milli Eğitim bakanlığı MEB tarafından Milli Eğitim müdürlüklerine 14 Ocak 2015 tarihinde Öğrenci Davranış Puanları konulu bir yazı gönderdi.

MEB gönderdiği yazının nedenini Davranış puanlarının sisteme nasıl girileceği yönünde MEB’e bir çok soru gelmesi gerekçesiyle gönderdiğini belirtti.

MEB Yazıda;  Aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin davranış puanlan çıktısını şube rehber öğretmenine vermesi ve puanların şube rehber öğretmeni tarafından ayrı ayrı sisteme işlenmesi zaman kaybı ve kırtasiyeciliğin artmasına neden olduğu için, davranış puanlarının aynı sınıfta ders okutan tüm öğretmenler tarafından sisteme ayrı ayrı girileceğini belirtti.

MEB; e-Okul sistemine girilen davranış puan ortalamasının sistem tarafından otomatik olarak hesaplandığının da altını çizdi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler