1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Ocak 2015 Sağlık Durumu Özrüne Bağlı Tayine Merak Ettikleriniz

MEB Ocak 2015 Sağlık Durumu Özrüne Bağlı Tayine Merak Ettikleriniz

Öğretmenlerin Sağlık Durumu Özrüne Bağlı İl içi ve İller arası tayin için Kimler Başvurabilir? Hangi belgeler Gereklidir İşte Cevabı;

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 25 Aralık 2014 tarihinde akşam saatlerinde Öğretmenlerin 2015 Ocak ayında İl İçi ve İller Arası Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmesi hakkında duyuru yayımlandı. 

MEB 81 İl Müdürlüğüne gönderdiği Özür Durumundan yer değiştirmeler konulu yazı ile yazıya 8 sayfalık açıklama içeren ek gönderdi. Gönderilen ek ile 2015 Ocak ayında Sağlık Durumu Özrüne Bağlı Yer Değiştirmede l içi ve il dışı yer değiştirme suretiyle tayin yapacak olan öğretmenler ile alakalıda bilgiler yer aldı. Kimler Sağlık Durumu Özrüne Bağlı tayin alabilecek, Öğretmenlerin Sağlık Durumu tayini için hangi belgeler gerekli gibi sorulara cevap verildi.

 İşte O Cevaplar;

SAĞLIK DURUMU ÖZRÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER

Öğretmenler;

a)    Görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya görev yaptıkları yerde kalmaları hâlinde kendisi, eşi veya çocuklarının sağlık durumlarının tehlikeye gireceğini belirtir sağlık kurulu raporu ile tedavi olmak istediği,

b)    Anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edildiği kardeşlerinden birisi için “Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatım devam ettiremez.” ibaresi bulunan sağlık kurulu raporu veya öğretmenin görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı ya da görev yaptıkları yerde kalmaları hâlinde sağlık durumlarının tehlikeye gireceğini belirtir sağlık kurulu raporu ile anne, baba veya kardeşinin Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı adresinin bulunduğuilçe/ildeki eğitim kuramlarına atanmak üzere yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

Kendi hastalıkları nedeniyle yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerin ibraz ettikleri sağlık kurulu raporunda, hastalıklarının öğretmenlik yapmalarını engellemeyeceği belirtilecektir.

Özel eğitim alması gereken çocuğu olan öğretmenler, rehberlik ve araştırma merkezlerince verilen özel eğitim değerlendirme kurulu raporunda ve il millî eğitim müdürlüklerinden alınacak görev yaptığı ilde çocuğunun özrüne ilişkin özel eğitim alabileceği resmî eğitim kurumu bulunmadığına dair belge ile yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

Başvuruda istenecek belgeler şunlardır:

a)    Başvuru tarihi itibarıyla resmî veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarından son altı ay içinde alınan yukarıda açıklanan muhtevaya uygun sağlık kurulu raporu (özürlü raporlarında süre şartı aranmaz),

b)    Kardeşine vasi tayin edilenlerden mahkeme kararı,

c)    Çocuğu özel eğitim alması gerekenlerden, özel eğitim değerlendirme kurulu raporu ve bulunduğu ilde özel eğitim alabileceği eğitim kurumunun bulunmadığına dair görev yaptığı il millî eğitim müdürlüğünce verilecek belge.

Eş, anne-baba, çocuk ve kardeş için veya vasi tayini sebebiyle alınmış sağlık kurulu raporları ile yapılan başvurularda, onay makamları, aile kütüğüne işlenmiş kişisel bilgilerin özetlerini gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğini elektronik ortamda temin ederek kontrol edeceklerdir.

 

MEB Ocak 2015 Eş Durumu Özrüne Bağlı Yer Değiştirmelere Kimler Başvuracak

MEB Ocak 2015 Genel Ve Özel Hayatı Etkileyen Nedenler İçin Kimler Tayin İsteyebilecek

MEB 2015 Ocak Ayı İl İçi ve İller Arası Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Hakkında

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler