1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memurlar, İşçi Memur Ayrımının Kaldırılmasına Tepkili

Memurlar, İşçi Memur Ayrımının Kaldırılmasına Tepkili

Dünya'da gelişmiş ülkelerde benzer bir örneğine rastlanmayan işçi memur ayrımının kaldırılması uygulamasının ülkemizde dayatılmaya çalışılması kabul edilebilir değil.

A+A-

Cumhurbaşkanı,Başbakan ve Çalışma Bakanının zaman zaman gündeme taşıdığı işçi memur ayrımının kaldırılmasıyla memurluk güvencesi ortadan kaldırılarak,güvencesiz bir çalışma hayatı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Son olarakta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir toplantıda yeni anayasa ile birlikte işçi memur ayrımının kaldırılacağını ve çalışan kavramının getirileceğini ifade etti.

Konu hakkında Kamu-sen'in yaptığı açıklamaya göre işçi, memur ayrımının kaldırılmak istenmesinin sebebi, memurların iş güvencelerinin ellerinden almak olduğunu iddia etti.Kamu-sen,gelişmiş hiç bir ülkede rastlanmayan bu modelin getirilmesi ile memurluk güvencesinin kaldırılması ve işçi ve memurların çalışan olarak aynı statüde değerlendirilmesine şiddetle karşı olduklarının altını çizdi.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler