1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlara İzin Müjdesi

Memurlara İzin Müjdesi

Sendikanın Açmış Olduğu Davayı Danıştay Haklı Buldu ve Yürütmeyi İptal Kararı Verdi

A+A-

Büro Hak Sen tarafından Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına açılan saatlik izin davası Danıştay tarafından haklı bulundu ve yürütmeyi iptal kararını onayladı.

Türkiye İstatistik kurumu izin yönergesinde  zorunlu hallerde , kadrolu ve geçici personele idari izin verilebilir fakat idari izinlerin toplamı sekiz saati bulunca yıllık izinden bir gün olarak düşürülür şeklinde maddesinin iptali için sendika tarafından dava açılmıştı.

Açılan Dava  Danıştay tarafından görüşülerek karara bağlandı kararda Türkiye İstatistik Kurumu izin yönergesi 26.madesinin  idari izinlerin toplamı sekiz saati bulması halinde bir gün olarak yıllık izinden düşülür biçimindeki ikinci cümlesinin 2577 sayılı kanuna göre aykırı olduğu ve yürütmenin durdurulması kararına bağlandığı bildirildi. 

MAHKEME SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler