1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Memurlardan En Düşük Maaşı Sağlık Personel Alıyor

Memurlardan En Düşük Maaşı Sağlık Personel Alıyor

Sağlık çalışanlarının aldığı maaşlar günden güne eriyor. Ve kamu kurum ve kuruluşlarında en düşük ücretle sağlık personeli çalışıyor.

A+A-

Bundan yaklaşık 5-6 yıl öncesine göre sağlık personelinin maaşları kimi zaman enflasyon kimi zaman düşük zam oranları sebebiyle ciddi anlamda eridi.5-6 yıl öncesine kadar öğretmen, imam ve polis memurundan fazla maaş alan sağlık personeli bugün düşük ücretle yüksek performansta sağlık hizmeti vermeye çalışıyor.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlardaki memurlara her yıl yapılan seyyanen zam ile maaşlarında önemli ölçüde iyileştirme yapılırken sağlık personeli yüzde 3’lük zam oranına layık görülmüştür. Hatta bu yüzde 3’lük zam oranını 2014 yılında alamayarak aynı maaşla bir yıl çalışmaya mahkûm edilmiştir.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı da döner sermaye ek ödemelerinde doktor odaklı çalıştığından sağlık personelinin pastada ki payı yok denecek kadar az olmaktadır.

Polise, öğretmene ve din görevlilerine yapılan maaş iyileştirmesini en az sağlık personeli de hak etmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler