1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları İçin Komisyon Kuruluyor

Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları İçin Komisyon Kuruluyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunları İçin Komisyon Kuruluyor.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 11 Kasım 2014 tarihinde alınan Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Bir Meclis Araştırması Komisyonu Kurulmasına İlişkin Karar 14 kasım 2014 Tarihli Resmi gazetede Yayımlandı.

TBMM kararı; Mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarının araştırılması ve bu sorunlar ile alakalı önlemler alınması için bir komisyon kurulmasını içeriyor. Mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını araştıracak olan Komisyon 17 üyeden oluşacak.Komisyonun 3 aylık çalışma süresi Başkan, Başkanvekili, Sözcü ve Kâtip Üye seçiminden sonra başlayacak. Komisyon Ankara dışında incelemelerde bulunabilecek. Kurulan Komisyon Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştıracak ve çözüm için gereken önlemleri belirleyecek.

14 Kasım 2014 Tarihli ve 29175 Sayılı Resmi Gazete

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler